TOP 5 artykułów marca

Dowiedz się, kiedy migrować systemem sterowania procesem

Istnieje duża różnica pomiędzy migracją etapową a jedynie odkładaniem na później problemu zaawansowanego wieku sprzętu. Ci, którzy nie chcą mieć przestarzałych rozwiązań, widzą, że nie ma zbyt wielu opcji. 

Aktualizacje oprogramowania sterującego ruchem wind muszą zapewniać bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo produktu oraz bezpieczeństwo operacyjne wind wymagają, aby oprogramowanie sterujące ich ruchem oraz jego aktualizacje znajdowały się pod kontrolą. W artykule podajemy listę standardów pomagających zmniejszyć zagrożenia dla układów sterowania ruchem wind.

Enkodery z certyfikatem bezpieczeństwa oraz enkodery redundantne w systemach sterowania ruchem

W systemach sterowania ruchem kluczem do poprawy bezpieczeństwa operacyjnego jest zapewnienie, że czujniki wykorzystywane przez te systemy do utrzymania kontroli nad ruchem są wiarygodne.

6 sposobów na poprawę cyberbezpieczeństwa: ograniczenia kontra ochrona

Pokonaj trzy ograniczenia związane z bezpieczeństwem cybernetycznym OT/IT i przejdź w kierunku ochrony cybernetycznej za pomocą trzech kroków dotyczących bezpieczeństwa cybernetycznego. 

Spojrzenie inżyniera w przyszłość aplikacji inżynierskich

Inżynierowie odgrywają kluczową rolę w integracji starszych systemów z cyfrowym krajobrazem współczesnych przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa nowej generacji rozwijają się dzięki technologiom takim jak sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe (ML), Big Data i analiza danych oraz dzięki automatyzacji procesów robotycznych (RPA). Aby zoptymalizować te technologie, organizacje muszą albo całkowicie zmodernizować swoje operacje, albo wykorzystać istniejące rozwiązania i przekształcić je tak, aby spełniały potrzeby biznesowe. To sprawia, że strategie są bardzo ważną częścią procesu cyfrowej transformacji. Kompletna przebudowa jest nie tylko kosztowna, ale również wiąże się z ryzykiem naruszenia ciągłości biznesowej. W związku z tym organizacje wybierają zwykle tę drugą opcję i stopniowo przekształcają starsze systemy, uważnie przyglądając się ich pracy.