TOP 5 artykułów czerwca

6 aplikacji AI do sterowania ruchem poprawiających wskaźnik OEE

Sztuczna inteligencja oferuje użytkownikom końcowym możliwość analizowania informacji zebranych z maszyn lub linii produkcyjnych w celu optymalizacji wydajności operacyjnej. W poniższym artykule wymieniamy sześć popularnych aplikacji sterowania ruchem, które mogą skorzystać na zastosowaniu sztucznej inteligencji.

Producenci korzystający z transformacji cyfrowej w celu zapewnienia przyszłościowych operacji

Przyszłościowa produkcja niesie ze sobą obietnicę inteligentnych, połączonych fabryk, zdolnych do wykorzystywania danych w celu zwinnego dostosowywania się do wysoce konkurencyjnych środowisk, wyzwań związanych z łańcuchem dostaw i wymagających klientów. Podróż zaczyna się od cyfryzacji, a następnie digitalizacji, pierwszych kroków do lepszego zrozumienia i bardziej świadomych decyzji.

Pięć cech charakterystycznych chmury obliczeniowej

Cechy i zalety chmury obliczeniowej obejmują samoobsługę na żądanie, szeroki dostęp do sieci oraz dużą elastyczność i skalowalność.

Wzrost rynku robotów

Podczas gdy główni klienci robotów mobilnych – producenci, sprzedawcy detaliczni i firmy logistyczne – generalnie zaciskają pasa w obliczu słabego zaufania konsumentów i innych przeciwności, czynniki napędzające automatyzację nigdy nie były silniejsze. Firmy nadal inwestują w pojazdy AGV i AMR, aby walczyć z niedoborem siły roboczej, obniżyć koszty operacyjne, przyspieszyć operacje i utrzymać przewagę konkurencyjną.

Badanie SCADA: wielu zbyt długo zwleka z modernizacją

Podczas aktualizacji oprogramowania do kontroli nadzorczej i akwizycji danych należy “robić to, co mówię, a nie to, co robię”, stwierdzili subskrybenci Control Engineering. Wśród respondentów 79% stwierdziło, że aktualizacja SCADA powinna nastąpić zanim oprogramowanie przestanie być obsługiwane, choć tylko połowa stwierdziła, że faktycznie dokonuje aktualizacji przed tym terminem. Podobnie, tylko 13% stwierdziło, że oprogramowanie SCADA powinno być aktualizowane po tym, jak oprogramowanie nie jest obsługiwane, choć, co ciekawe, 39% stwierdziło, że właśnie wtedy dokonuje aktualizacji.