Technika świetlna i sygnalizacyjna w niestandardowych zastosowaniach poza przemysłowych

Wieża Eiffla (La Tour Eiffel) ukończona w 1889 roku, ratusz w Hamburgu z 1897 roku czy most Świętej Trójcy w St. Petersburgu z 1903 roku, to wyjątkowe przykłady połączenia pięknych form architektonicznych z wielkimi jak na możliwości przełomu XIX i XX wieku, osiągnięciami inżynieryjnymi. Każdy z nich przez ostatnie sto lat dawał codziennie świadectwo doskonałości konstrukcji i myśli inżynieryjnej jego twórców, stając się symbolem miasta, w którym jest zlokalizowany oraz stawiając czoła coraz wyższym wymaganiom użytkowników.

Przy obecnym tempie wznoszenia nowych budowli, większych i za nic mających już ograniczenia konstrukcyjne, łatwo zapomnieć o nawet najwspanialszych osiągnięciach inżynierii sprzed dwudziestu, a tym bardziej sprzed stu dwudziestu lat. Aby odzyskać dawną świetność i zyskać drugą młodość, wszystkie wspomniane konstrukcje, świecą od niedawna nowym, jaśniejszym niż kiedykolwiek blaskiem. Wszystkie one zyskały nową sławę dzięki wielkim systemom iluminacyjnym, jakie zostały na nich zainstalowane. Najbardziej jak dotąd spektakularna, złożona z 20.000 szt. lamp PLS01 (Quadro F12) iluminacja firmy Pfannenberg wieży Eiffla uczyniła ja nową ozdobą nocy nad Paryżem. Należy pamiętać o niezwykłej sile wiatru jaki występuje na szczycie iluminowanej wieży (wg Przeglądu technicznego z dnia 16 kwietnia 1898r. prędkość wiatru wynosiła 50 m/sek w wyniku czego występowało obciążenie 300kg/m2), jak również o jej odchyleniach od pionu. Użyte lampy Quadro F12 Pfannenberg zostały więc przygotowane na te ekstremalne warunki czego dowodem jest 10 letnia gwarancja.

Korzystając z tych doświadczeń Pfannenberg wprowadził obecnie dla najnowszych modeli lamp i sygnalizatorów dźwiękowych 10 letnią gwarancję, nieoferowaną przez żadnego innego producenta. Trudno o lepsze poręczenie doskonałości produktu, niż zaoferowanie przez producenta w standardzie, najdłuższej gwarancji na świecie.

Tę samą najwyższą jakość prezentują wszystkie lampyz oferty firmy Pfannenberg, w tym również bardzo popularne modułowe wieże sygnalizacyjne, których konstrukcja pozwala na dowolną konfigurację do 6 różnokolorowych modułów świetlnych wraz z modułem dźwiękowym.Szeroka paleta możliwości konfiguracji pozwala na wybór preferowanego źródła światła, jakim może być standardowa żarówka Pfannenberg, LED, lub superjasna LED Plus (6500 mlm), sposobu nadawania sygnału świetlnego ciągłego, migowego (1,5Hz) bądź błyskowego (1J), a także wyjątkowo przyjazna dla użytkownika konstrukcja, pozwalająca na błyskawiczne jej modyfikacje czy wymianę żarówki bez konieczności użycia narzędzi.

Ogromne możliwości oferowane przez wszystkie komponenty z oferty technologii sygnalizacyjnej Pfannenberg, wynikają wprost z ponad 50 letniego doświadczenia firmy w konstruowaniu komponentów sygnalizacji przemysłowej, które pozwoliło firmie na doskonałe poznanie wszystkich potrzeb klientów i dzielenie się z nimi unikalnymi pomysłami na rozwiązanie pojawiających się problemów.

Maciej Napierała
Inżynier sprzedaży
Automatech Sp. z o.o. autoryzowany przedstawiciel Pfannenberg w Polsce