Targi KOMPOZYT-EXPO? rosną w siłę

Najważniejsze wydarzenie branży kompozytów 2012 roku za nami. 3. edycja Targów KOMPOZYT-EXPO ?, w której wzięła udział rekordowa liczba blisko 170 wystawców, odnotowała 10 wzrost zwiedzających w stosunku do roku poprzedniego i udowodniła po raz kolejny, że takie wydarzenie na polskim, niezwykle rozwojowym rynku, jest niezbędne.

– W ubiegłym roku zostałem zaproszony na KOMPOZYT-EXPO? przez jednego z wystawców. Zobaczyłem targi i byłem pod dużym wrażeniem. Przekonałem firmę, by się wystawić i nie żałuję tej decyzji – wystawia się tu cała branża, więc na pewno wrócimy za rok ? mówił Jarosław Antoniuk z firmy Graco.

Po raz pierwszy w historii Targów zaprezentowane zostały maszyny w cyklu produkcyjnym. Dodatkowymi atrakcjami wystawy była prezentacja przedmiotów oraz pojazdów wykonanych z kompozytów: ultralekkiego samolotu, samochodu, nowoczesnego pontonu wojskowego, czy lokalizatora. Wzgodnej opinii firm biorących udział w Targach, KOMPOZYT-EXPO? to wydarzenie na światowym poziomie, niczym nie ustępujące najlepszym zagranicznym imprezom, zyskujące na znaczeniu.

– Bywam m.in. na targach w Düsseldorfie i nie sądziłem, że Kraków prezentuje tak wysoki poziom. Widać ogromny rozwój KOMPOZYT-EXPO ?. Pierwszego dnia były tłumy ? wiele osób z zagranicy. W przyszłym roku z pewnością wrócimy i powiększymy nasze stoisko, aby móc sprostać ogromnemu zainteresowaniu naszych klientów ? mówił Mateusz Tymowski z firmy PPH Protym Sp. z o.o.

Targi oprócz prezentacji branżowych nowości były też kompendium wiedzy na temat kompozytów. Gościem specjalnym był Profesor Constantinos Soutis ? niekwestionowany autorytet w branży, autor i współautor ponad 350 artykułów naukowych oraz 100 prezentacji technicznych podczas międzynarodowych konferencji, seminariów i sympozjów. Te cieszyły się podczas Targów ogromnym zainteresowaniem. Podobnie jak prezentacje w strefie prezentacji technicznych. Odwiedziło je wiele osób.

– Jesteśmy w Krakowie drugi raz i cieszymy się z tego pobytu. Około 20% naszych kontaktów biznesowych wywodzi się z tych Targów. KOMPOZYT-EXPO? to jedyne miejsce w Polsce, gdzie branża może się spotkać. Nie musimy jeździć po Polsce i spotykać się z każdym z osobna, tylko koncentrujemy w jednym miejscu wszystkie spotkania biznesowe. Mam nadzieję, że Targi będą się dalej rozrastały. Polska w tej części Europy ma naprawdę dużo do powiedzenia w dziedzinie kompozytów ? twierdził Sławomir Gajdziński, firma Zohan Sp. z o.o.

Krakowskiej imprezie towarzyszyła Międzynarodowa konferencja CECOM, na której poruszane były zagadnienia związane z zastosowaniem materiałów kompozytowych w budownictwie.
 
– Chciałem podkreślić jej wysoki poziom i międzynarodowy charakter. Takie audytorium jest naprawdę bardzo ciężko zebrać, dlatego jestem bardzo zadowolony z udziału. 3. edycja Tarów pokazuje, że mają one przed sobą świetlaną przyszłość. W porównaniu do drugiej, widzę nie tylko wystawców, którzy zajmują się kompozytami w budownictwie czy też żywicami, ale również pełną ofertę zastosowań kompozytów w budownictwie. Gdybym miał porównywać KOMPOZYT-EXPO? do targów organizowanych w Paryżu to profil obu wydarzeń jest właściwie identyczny. Prawdopodobnie weźmiemy udział w Targach za rok ? mówił Paweł Winiarski zwiedzający, reprezentujący firmę Chemical Global, Neoxe.