Święto techniki

W ramach zbliżającej się wystawy Hannover Messe zorganizowanych zostanie trzynaście międzynarodowych targów branżowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20–24 kwietnia br. Tematyką obejmie wszystkie sektory przemysłu. Głównym zagadnieniem będzie efektywność energetyczna procesów przemysłowych. Partnerem tegorocznej wystawy jest Korea. W targach ma wziąć udział kilkudziesięciu wystawców z Polski (m.in.: Centrum Produkcyjne Pneumatyki Prema, Ponar-Wadowice i Relpol).
W programie Hannover Messe znajdą się następujące imprezy branżowe: INTERKAMA+, Factory Automation, Industrial Building Automation, Digital Factory, Subcontracting, Energy, Power Plant Technology, MicroTechnology oraz Research & Technology. Dodatkowo w 2009 roku zorganizowane zostaną targi: Motion, Drive & Automation, SurfaceTechnology, ComVac oraz premierowa impreza WIND dotycząca pozyskiwania energii z tzw. źródeł odnawialnych.
Po raz kolejny przewidziano inicjatywę TectoYou, która ma na celu zainteresowanie młodych ludzi karierą w zawodach technicznych. Z myślą o nich zorganizowane zostaną specjalne wycieczki tematyczne z przewodnikiem.  
Goście Hannover Messe 2009 będą mogli wziąć udział w niemal dwóch tysiącach kongresów, forów dyskusyjnych, seminariów i warsztatów prowadzonych przez ekspertów z całego świata.