Sterownik ze zintegrowanym bezpieczeństwem Compact GuardLogix 5380

Sterowniki ze zintegrowanym bezpieczeństwem Compact GuardLogix 5380, to uniwersalne i skalowalne rozwiązanie do średnich i dużych systemów sterowania, umożliwiające uzyskanie poziomu bezpieczeństwa SIL 2/PLd. Sterowniki realizują nowe funkcje bezpiecznego zatrzymania takie jak SS1, SS2, SOS, a także nadzorowania bezpiecznej prędkości SLS i pozycji SLP. Funkcje te pozwalają na ograniczenie prędkości maszyny, w chwili zbliżenia się operatora, zamiast całkowitego zatrzymania/wyłączenia. W ten sposób można zwiększyć wydajność maszyny, zachowując żądany poziom bezpieczeństwa. Dwa gigabitowe wbudowane porty Ethernetowe, dają możliwość połączenia urządzeń w topologii pierścienia lub nadania dwóch różnych adresów IP, dzięki czemu możliwe jest np podłączenie do sieci zakładowej.

Sterownik Compact GuardLogix 5380, pozwala na zaprogramowanie zadań standardowych i bezpieczeństwa w jednym urządzeniu, przy wykorzystaniu jednego oprogramowania Studio 5000 oraz jednej sieci komunikacyjnej Ethernet. Możliwe jest dołączenie do 31 lokalnych modułów we/wy oraz do 180 urządzeń Ethernetowych, wraz z obsługą do 32 synchronicznych osi ruchu.

Sterownik Compact GuardLogix 5380 posiada certyfikat TÜV badania typu EC w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego maszynowego i procesowego, a także do cel zrobotyzowanych, procesów cieplnych, urządzeń spalających paliwa gazowe i ciekłe oraz systemów sygnalizacji pożarowej.