Siemens umacnia się w branży elektroniki zasilania

Siemens ogłosiła podpisanie umowy zakupu firmy Ballard Power Systems, produkującej napędy pojazdów elektrycznych.

Firma, która zajmuje się technologią napędów elektrycznych dla pojazdów zasilanych z ogniw paliwowych, zostanie połączona z VDO Automotive Group, wchodzącą w skład Siemensa.

Będzie ona w ramach tej grupy służyć jako północnoamerykańskie centrum ekspertyz nad elektroniką zasilania, konstrukcją silników oraz systemów napędu elektrycznego dla pojazdów zasilanych hybrydowo i z ogniw paliwowych.

? Razem z naszymi partnerami: Daimler- Chrysler AG i Ford Motor Co. patrzymy w przyszłość, by stworzyć nową generację pojazdów zasilanych z ogniw paliwowych ? powiedział Jon Sheridan z Ballard Power Systems.

Siemens zapłaci Ballardowi około 4 miliony USD za firmę, która zatrudnia 80 specjalistów. Ballad przez transakcję zaoszczędzi na kosztach bieżących około 10 milionów rocznie i pozwoli to skupić się na jego kluczowym zagadnieniu, tj. konstrukcji ogniw paliwowych.

? Nowa firma postawi nas w lepszej pozycji na rynku hybrydowych pojazdów elektrycznych, który to do roku 2015 może osiągnąć wartość nawet 14 miliardów USD ? powiedział Klaus Eggar z Siemens VDO Group.

? Ta umowa jest wyrażeniem strategii Siemens VDO Group, która polega na umacnianiu się w branży elektroniki zasilania ? powiedział Jon Sanderson z Siemens VDO.

Siemens VDO Automotive, część Siemens AG, jest jednym z największych dostawców elektroniki i mechatroniki dla przemysłu samochodowego.