Karty wieloportowe Moxa zgodne z Windows Vista

Firma Moxa Technologies jako pierwsza na świecie uzyskała od Microsoft Windows Hardware Quality Laboratories (WHQL) certyfikat zgodności swoich kart wieloportowych z najnowszym systemem operacyjnym Windows Vista.

Vista to najnowsza edycja systemu operacyjnego Windows, która wkrótce będzie dostępna dla użytkowników i prawdopodobnie jak poprzednie wersje stanie się dominującym systemem operacyjnym dla komputerów PC.

Firmy produkujące sprzęt i oprogramowanie przeznaczone do pracy w systemach Windows rozpoczęły już prace adaptacyjne, ponieważ instalacja sprzętu i oprogramowania w edycji Vista będzie dużo bardziej restrykcyjna niż dotychczas. Windows Vista w wersji x64 wręcz nie zezwoli na instalację sprzętu bez certyfikatu Microsoft.

Moxa już taki certyfikat ma i oferuje duży wybór kart wieloportowych z interfejsem RS-232/422/485 zgodnych z nowym systemem operacyjnym. Użytkownicy dotychczasowych systemów Windows w przyszłości nie będą mieli problemów z aktualizacją systemu operacyjnego, ponieważ wszystkie karty wieloportowe do magistrali PCI, Universal PCI i PCI Express są już zgodne z Windows Vista.

Dystrybutorem produktów MOXA w Polsce jest firma Elmark Automatyka sp. z o.o.