Siemens rozbudowuje Centrum Rozwoju Oprogramowania we Wrocławiu

9 czerwca 2004 r.

Wciągu 3 najbliższych lat Siemens zainwestuje w rozbudowę Centrum około 15 mln euro, zaś do końca przyszłego roku zwiększy zatrudnienie o około 40%.

Siemens w ramach swojego Centrum Rozwoju Oprogramowania otwiera nowe laboratorium testowe. Laboratorium testowe we Wrocławiu to najbardziej rozbudowane środowisko testowe firmy Siemens w Europie Wschodniej pod względem wyposażenia na potrzeby implementacji technologii 3G. Laboratorium pozwala na wdrażanie oprogramowania dla sieci telefonii komórkowej GSM, GPRS i UMTS.

Warunki wrocławskiego laboratorium pozwalają na specyficzną konfigurację oprogramowania i sprzętu do testowania funkcji wykorzystywanych w kolejowych sieciach porozumiewawczych wykorzystujących technologię GSM. Dzięki integracji prowadzonej w laboratorium testowym we Wrocławiu Siemens dostarcza oprogramowanie sieci komórkowych do wielu krajów Europy ? szczególnie krajów skandynawskich, Polski, Czech oraz Europy Wschodniej, jak też do Stanów Zjednoczonych oraz na potrzeby satelitarnej sieci Iridium o globalnym zasięgu.