SICK – Mały, ale jakże wielki – skaner wielkości pudełka od zapałek

Firma SICK wprowadziła do swojej oferty nowy model stacjonarnego czytnika kodów kreskowych. Skaner laserowy CLV405, wyposażony w dekoder i dwa porty RS-232, jest przeznaczony do zadań specjalnych w maszynach pakujących, analizatorach medycznych oraz przy przetwarzaniu dokumentów i operacjach zrobotyzowanych. Posiada obudowę metalową o wyjątkowo małych wymiarach, porównywalną z pudełkiem zapałek. Wymiary skanera to zaledwie 45,5×45,5×21,6 mm. Efektem małych gabarytów jest niewielka masa urządzenia, wynosząca niecałe 60 g bez przewodu.

Nowy model CLV405 posiada wiele wyróżniających go cech:

  • szeroki kąt skanowania, wynoszący aż 70° (zwykle jest to 50°–55°), umożliwiający odczyt stosunkowo długich kodów z bliskich odległości 40–210 mm.
  • Wysoka częstotliwość skanowania 1000 Hz, pozwalająca pracować z dużymi prędkościami przesuwu etykiety z kodem kreskowym.
  • Wysoka rozdzielczość, nawet od 0,15 mm szerokość modułu kodu, umożliwiająca odczyt bardzo drobnych kodów.

Instalacja i uruchomienie czytnika CLV405 zostały uproszczone dzięki umieszczeniu na obudowie przycisku SETUP, który uruchamia funkcję automatycznego rozpoznawania rodzaju kodu i dobierania optymalnych parametrów odczytu. Jakość i poprawność ustawień można prześledzić, korzystając z diodowego wyświetlacza procentowej skuteczności odczytu. Powyższe cechy umożliwiają przystosowanie czytnika do właściwego kodu kreskowego, nawet nie korzystając z komputera. Pełne możliwości parametryzacji zapewnia komunikacja za pośrednictwem RS-232 ze standardowym programem CLV-Setup, wspólnym dla wszystkich modeli laserowych czytników stacjonarnych SICK. Program znajduje się w pakiecie z produktem, na stronie internetowej lub płytach CD. Podłączenia do systemu można dokonać bezpośrednio z 15-pinowej wtyczki wychodzącej z czytnika lub skorzystać z gotowego rozwiązania w postaci modułów podłączeniowych CDB405.

Wszystkie czytniki firmy SICK dostępne są w kilkunastu odmianach, co umożliwia optymalny dobór wersji ze względu na postawione zadania i kierunek poruszania się etykiety, np.: czytniki liniowe, rastrowe, z wyprowadzeniem bocznym wiązki laserowej.

 www.sick.pl