Schroff – System MicroTCA do montażu poziomego kart

Firma Schroff rozszerza swoją linię systemów MicroTCA i wprowadza kompaktowy system do montażu poziomego modułów AdvancedMC. Mierzący zaledwie 3 U wysokości, 84 HP szerokości i 200 mm głębokości, system zapewnia doskonałą funkcjonalność przy minimalnych wymiarach zewnętrznych.
W nowym systemie MicroTCA 3 U można zamontować do 10 pojedynczych, pełnowymiarowych modułów AdvancedMC, 2 oprawy MCH (MicroTCA Carrier Hub) i 2 moduły zasilania. Gniazda modułów zasilania mają szerokość 12 HP, tak więc w systemie będzie można instalować również przyszłe moduły zasilania MicroTCA AC. Ponieważ system jest w pełni nadmiarowy, konfiguracja obejmuje 2 gniazda MCH, 2 gniazda modułów zasilania i 2 moduły chłodzenia instalowane na wtyk, z 1 modułem chłodzenia EMMC (Enhanced Module Management Controller) na system. Filtr powietrza zainstalowany jest w montowanym na wtyk module z ramą i tak jak moduły AdvancedMC można go łatwo wymienić od przodu.
W lewej połowie systemu MicroTCA znajdują się dwa przedziały karty na moduły pojedyncze. Całkowicie po lewej stronie zlokalizowano moduły zasilania, przy których zainstalowane są też, po prawej, 2 oprawy MCH i kolejne 2 moduły AdvancedMC. Prawa połowa systemu mieści przedział kart na moduły podwójne, do której można włożyć 4 pełnowymiarowe moduły podwójne lub 8 pełnowymiarowych modułów pojedynczych AdvancedMC, te ostatnie za pomocą płytek rozdzielających (dostarczanych w komplecie z systemem).
W obszarach ?Common Options?, GbE (Gigabit Ethernet) i ?Fat Pipe/extended Fat Pipe? w konfiguracji podwójnej gwiazdy zamontowana jest zintegrowana płyta montażowa systemu MicroTCA. W obszarze ?Storage Interface? rozmieszczono niektóre połączenia bezpośrednie. Zegary rozmieszczone są radialnie od 2 opraw MCH do 10 gniazd AdvancedMC. Zegar line-recovery posiada połączenia od wszystkich modułów AdvancedMC do obu opraw MCH.
www.eltron.pl