Rozwój Mahle Polska

  Firma Mahle Polska sp. z o.o. planuje rozbudowę istniejącego zakładu w Krotoszynie, na terenie włączonym do Wałbrzyskiej SSE. Producent światowej klasy elementów silnikowych planuje zainwestować 40 mln euro oraz utworzyć blisko 300 miejsc pracy. 
  MAHLE Polska sp. z o. o od czerwca 1999 roku jest częścią grupy MAHLE z centralą znajdującą się w Stuttgarcie w Niemczech. Firma zatrudniająca obecnie 2 235 pracowników, produkuje tuleje cylindrowe i elementy rozrządu dla światowego przemysłu samochodowego i motoryzacyjnego. 
  Wyroby Mahle Polska, a przede wszystkim: tłoki, tuleje cylindrowe, tuleje wielkogabarytowe, zawory oraz elementy rozrządu, pracują w milionach silników spalinowych, eksploatowanych na wszystkich kontynentach. Początkowo głównymi produktami firmy były tuleje cylindrowe i elementy rozrządu, przeznaczone do silników diesla oraz silników benzynowych. 
  Po roku 1999, tzn. od chwili przejęcia firmy przez koncern Mahle, rozpoczął się dynamiczny rozwój firmy ? związany zarówno z wzrostem wielkości produkcji, jak i gamą oferowanych asortymentów. Od tego momentu uruchomiono produkcję tulei wielkogabarytowych, przeznaczonych do dużych silników diesla, eksploatowanych w przemyśle okrętowym oraz energetyce. 
  W dalszych latach, po wybudowaniu odlewni aluminium i zakładu obróbki mechanicznej, uruchomiono produkcję tłoków, przeznaczonych dla najnowszych generacji silników spalinowych, eksploatowanych głównie w samochodach osobowych.
  Od roku 2000 uruchomiono także wielkoseryjną produkcję zaworów, przeznaczonych głównie do silników diesla zarówno do silników samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Zakład produkuje także wkładki tłokowe na potrzeby własnej odlewni aluminium, jak i na eksport.
  Wprowadzenie do eksploatacji najnowocześniejszych linii produkcyjnych oraz wdrożenie systemów zarządzania jakością oraz środowiskiem pozwoliło na uzyskanie najnowocześniejszych technologicznie produktów.
  Nieustannie trwa proces doskonalenia konstrukcji oraz technologii produkcji oferowanych wyrobów. W pracach nad rozwojem produktu Mahle Polska ściślewspółpracuje ze swoimi klientami, światowymi liderami branży motoryzacyjnej.
  Decyzja o włączeniu krotoszyńskich terenów do Wałbrzyskiej SSE to zielone światło dla inwestycji firmy Mahle, szacowanej na co najmniej 40 mln euro. Krotoszyńskie tereny inwestycyjne to działki gminne o powierzchni ponad 13 ha i należące do firmy Mahle Polska o powierzchni przeszło 36 ha.