Rockwell współpracuje z Intelem nad opracowaniem technologii przemysłowych procesorów

Firma Rockwell Automation poinformowała o podjęciu współpracy z Intel Corp. w celu rozszerzenia technologii procesorów sieciowych na zastosowania przemysłowe, aby pomóc użytkownikom w zwiększeniu konkurencyjności poprzez wykorzystanie informacji z produkcji. Rockwell dodaje, że jest pierwszym dostawcą automatyki przemysłowej, który zastosuje nowe procesory sieciowe Intel IXP465, zaprojektowane specjalnie do pracy w trudnych i rygorystycznych środowiskach przemysłowych.

IXP465 został zaprojektowany przez Intel z uwzględnieniem sugestii Rockwella. Produkt jest częścią procesorów sieciowych, które mają pomóc producentom w zapewnieniu sprawnego przepływu informacji pomiędzy środowiskami produkcyjnymi a biurowymi. Partnerzy podają, że tenprzepływ informacji pozwala na podejmowanie uzasadnionych decyzji w czasie rzeczywistym, co w rezultacie zwiększa produktywność, elastyczność oraz zyskowność. Rockwell dodaje, że Intel oparł się na technicznej i przemysłowej ekspertyzie firmy aby zapewnić, że IXP465 spełni wymogi wydajności niezbędne dla systemów automatyzacji oraz zrealizuje plany firmy Rockwell, która chciała wbudować nowy procesor w swoje produkty z zakresu komunikacji.

? Partnerska współpraca pomiędzy Rockwell Automation a Intelem to bardzo ważny element naszej strategii ? powiedział Keith Nosbusch, prezes i główny dyrektor zarządzający firmy Rockwell. ? Strategii dążącej do oferowania otwartych rozwiązań automatyzacyjnych nastawionych na informacje, które mają pomóc producentom w uzyskaniu konkurencyjnej przewagi na rynku. Współpraca z Intelem zaowocowała nową generacją procesorów sieciowych o wysokiej wydajności, ktore po wbudowaniu do naszych produktów komunikacyjnych pozwolą klientom na lepsze wychwytywanie i sprawną dystrybucję informacji produkcyjnych pomiędzy różnymi częściami przedsiębiorstwa.

Obie firmy informują również, że zbieżność technologii obliczeniowych, komunikacyjnych i sterujących oraz ich wspólne zastosowanie w aplikacjach przemysłowych stworzyły popyt na lepszą wymianę informacji, a także ich udostępnianie na produkcji oraz pomiędzy produkcją, a pozostałymi częściami organizacji. W przeszłości, aby osiągnąć poziom wydajności wymagany przez środowiska przemysłowe, dostawcy rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej musieli polegać na technologiach mikroprocesorów stanowiących część opatentowanych rozwiązań. Nowe procesory sieciowe firmy Intel rywalizują z wydajności ą rozwiązań opatentowanych, ale są oparte na otwartych przemysłowych standardach interfejsów i platform.