Parker Hannifin otworzył nową fabrykę

Parker Hannifin Corporation, wiodący amerykański producent z sektora elektromaszynowego, otworzył swój nowy zakład produkcyjny w Siechnicach k. Wrocławia.

Parker Hannifin rozpoczął działalność w Polsce w 1992 r., otwierając swoje przedstawicielstwo i biuro sprzedaży w Warszawie. Dzięki wysokiej jakości wyrobów, dużej innowacyjności oferowanych rozwiązań technologicznych oraz dostosowaniu oferty do potrzeb klientów wyroby amerykańskiej firmy z roku na rok zyskiwały coraz większą popularność wśród odbiorców systemów hydraulicznych i pneumatycznych.

Sukces rynkowy przyspieszył decyzję o uruchomieniu we Wrocławiu i Świebodzicach działalności produkcyjnej. Parker Hannifin uznał Europę Środkową i Wschodnią za rynek dużych szans dla firm z sektorów produkcyjnych. O znaczącym zwiększeniu produkcji w Polsce zadecydowały niskie koszty produkcji, wysoka jakość produkowanych w naszym kraju wyrobów oraz zaangażowanie i wysoka wydajność polskich pracowników.

7 października 2004 roku miało miejsce oficjalne otwarcie nowej polskiej fabryki Parker Hannifin Sp. z o.o. Polska firma jest częścią Tube Fittings Division Europe (TFDE) Parker Hannifin, produkującej systemy połączeń do zastosowań hydraulicznych i pneumatycznych. Dzięki pionierskim rozwiązaniom technologicznym TFDE uważana jest za lidera branży pod względem innowacyjności.

Wartość tej inwestycji wyniosła 7 milionów dolarów. Parker Hannifin Corporation jest wiodącym, zdywersyfikowanym producentem części oraz napędów, sterowań i układów hydraulicznych wykorzystywanych w transporcie, przemyśle maszynowym, motoryzacyjnym i lotniczym oraz kosmonautyce. Firma jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) i osiąga roczne obroty przekraczające 6 miliardów dolarów.