Regionalne kontrasty wydatków kapitałowych na energię elektryczną

Według nowych badań przeprowadzonych przez ARC Advisory Group. wydatki kapitałowe i operacyjne na elektrociepłownie wzrosną na całym świecie o prawie 4% w skali roku (wg wskaźnika CAGR), przechodząc z poziomu ponad 374 miliardów USD w roku 2003 do ponad 453 miliardów pod koniec roku 2008.

? Podczas gdy Chiny starają się rozbudowywać niezawodną infrastrukturę energetyczną, która będzie w stanie wspierać szybki wzrost gospodarczy, w Ameryce Północnej wydatki na ten cel ciągle spadają, ponieważ niedawna zwyżka potencjału energetycznego, w połączeniu z wyższym cenami ropy naftowej, tworzą nadmiar potencjału energetycznego oraz negatywnie wpływają na poziom marż ? mówią starsi analitycy Harry Forbes oraz Ravi Murthy, autorzy publikacji ARC zatytułowanej ?Wydatki na przemysł energetyczny na poziomie zakładów ? sytuacja na świecie?.

Oprócz doskonalenia procesów wydatki skupiają się na doskonaleniu zarządzania środkami trwałymi i na lepszym reagowaniu na potrzeby klienta. Ponadto szacuje się, że światowy przemysł energetyczny będzie rozwijał się w sposób ustabilizowany, z racji na fakt, że energia elektryczna nadal stanowi krytyczny element rozwoju infrastruktury, szczególnie w rozwijających się krajach azjatyckich.

Wiele elektrowni będzie musiało niewątpliwie stawić czoła wyzwaniom, takim jak: konkurencja, zmiany regulacji prawnych oraz nowe technologie, takie jak: zdecentralizowane generowanie energii, odnawialne źródła energii oraz źródła energii oparte na tzw. ?czystym węglu?.