Przystawki oscyloskopowe DSO

W ofercie Egmont Instruments pojawiły się przystawki oscyloskopowe DSO nowozelandzkiej firmy Cleverscope. Te przyrządy pomiarowe można w prosty sposób podłączyć do komputera przez port USB 2.0.
W połączeniu ze specjalistycznym oprogramowaniem zmieniają komputer PC w oscyloskop, analizator widma lub generator funkcyjny. Wszystkie modele mają 2 wejścia BNC, z możliwością rozszerzenia do 4 wejść przez równoległe synchroniczne sprzężenie 2 modułów.
Maksymalne próbkowanie w każdym kanale wynosi 100 MS/s. Można je dodatkowo zwiększyć do 200 MS/s przez zastosowanie analogowej linii opóźniającej 5 ns, która łączy oba kanały do pracy w przeplocie w jeden kanał. Minimalne próbkowanie wynosi 1500 S/s. Szerokie pasmo przenoszenia 100 MHz (-3dB) może być ograniczone przez włączany filtr antyaliasingowy 5 rzędu o częstotliwości odcięcia 20 MHz. Rozdzielczość standardowa to 10 bitów, może być zwiększona do 12 bitów lub 14 bitów. Moduły mają dużą pamięć pomiarową, standardowo 4 MS/kanał, z opcją rozszerzenia do 8 MS/
kanał. Dodatkowe wejścia cyfrowe modeli CS328A mogą być wykorzystane do monitorowania stanów lub np. jako prosty analizator stanów logicznych. Możliwości modeli można rozbudowywać poprzez zakup odpowiednich opcji rozszerzających przy zamawianiu wyrobu lub w terminie późniejszym do samodzielnej modyfikacji. Dostępne są też różne sondy pomiarowe, w tym wysokonapięciowe i różnicowe.

www.egmont.com.pl/cleverscope