Popyt na łódzką strefę ekonomiczną

Pięciu nowych inwestorów otrzymało zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Reprezentują następujące branże: Nepentes – kosmetyki i farmaceutyki, Enginova – produkcja drzwi do wind, C.Hartwig-Targi – logistyka, Hellermann Tyton – produkcja elementów okablowania, Polfa-Łódź – farmaceutyki.

Zarząd strefy planuje w tym roku skupić się na sfinalizowaniu rozmów z inwestorami, które rozpoczęły się w trzecim i czwartym kwartale 2008 roku, a także przystąpić do realizacji kilkunastu nowych projektów, pod warunkiem rozszerzenia obszaru ŁSSE. Obecnie łódzka strefa zajmuje 908 hektarów, z których ponad 72% zostało zagospodarowane. Planowane jest zwiększenie tego obszaru do 1,16 tys. hektarów.

W 2008 roku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała 20 nowych zezwoleń dla przedsięwzięć o wartości 1,9 mld zł, w wyniku których ma powstać 2,1 tys. nowych miejsc pracy. Od początku funkcjonowania ŁSSE zainwestowało tam 135 firm, które zrealizowały projekty o wartości 8 mld zł i utworzyły 8,7 tys. miejsc pracy.