Phoenix Contact – Technologia Push-In

Rodzina złączy rzędowych PIT firmy Phoenix Contact została rozszerzona aby pomieścić przewód o większym przekroju do 6 mm². Powiększona została grupa złączy przelotowych jednopoziomowych, wielopoziomowych oraz wielo-połączeniowych jak i również złączy rozłączalnych. Co jest z pewnością warte podkreślenia jest fakt że złącza bezpiecznikowe i funkcyjne są tak małe jak standardowe złącza przelotowe.
Używając złączy PIT, przewód jest bezpośrednio podłączony bez używania narzędzi. Siła potrzebna do przyłączenia przewodu jest o 50% mniejsza niż w standardowym złączu, nigdy wcześniej podłączanie przewodu nie było tak proste. Duża siła trzymania przewodu przekracza wielkości określone przez odpowiednie normy i zapewnia wysokiej jakości polaczenie o niezawodnych właściwościach.
Aby usunąć przewód, wystarczy nacisnąć nowo zaprojektowany przycisk który przenosi nacisk na sprężynę, a ta otwierana jest do maksymalnej pozycji. Pomarańczowy kolor przycisku jest w łatwy sposób zauważalny jako element wykonawczy a tym samym zapobiega powstaniu pomyłki przyłączenia przewodu.
Rodzina złączy PIT również oferuje korzyści płynące z systemu Clipline Complete, co oznacza ten sam system akcesoriów w tym mostków, wtyczek, oznaczników itp., pasujący do złączy o różnych technikach połączeń.