PMC 40: Nowe UPS Rittal

Nowy UPS dla średniego obszaru wydajności. Dzięki budowie 19? może być stosowany niezależnie od obudowy i w ten sposób gwarantuje pewne zasilanie prądem serwerów w szafie.
Rittal, jeden z największych na świecie dostawców efektywnej infrastruktury IT, przedstawia nowe trójfazowe i wsuwane zasilacze UPS dla zakresu mocy od 10 do 40 kW. Wyjątkowość PMC 40 polega na jego 19? budowie. To sprawia, że może on być stosowany niezależnie od obudowy. Posiada głębokość 740 mm i bez problemu może być montowany w szafach serwerowych o głębokości 800 mm. W ten sposób bezprzerwowe zasilanie prądem zabezpiecza systemy IT w szafie, a osobna obudowa do przechowywania i ochrony UPS nie jest już potrzebna.
PMC 40 dostępny jest w czterech różnych wersjach. Poszczególne moduły dostarczane są w stopniach mocy 10 i 20 kW. Na każdą szafę mogą być stosowane maksymalnie dwa takie moduły. W ten sposób najsilniejsza wersja 40 kW składa się z dwóch modułów 20 kW i czterech pasm akumulatorowych. Dwa moduły mogą być przełączane równolegle w celu zwiększenia mocy lub dla redundancji n+1. Możliwy jest także późniejszy montaż drugiego modułu w celu zwiększenia mocy. Ustawione redundantnie systemy posiadają typowe dla UPS firmy Rittal właściwości Safe-Swap: moduły podczas bieżącej pracy są wyłączane bez przełączania na by-pass.
Dzięki swojej budowie PMC 40 szczególnie nadaje się do późniejszego montażu w szafie serwerowej, na przykład gdy nowe, wydajniejsze serwery wymagają większego zabezpieczenia. Chłodzenie UPS możliwe jest przez klimatyzację szafy. W przypadku wysokiej mocy 40 kW urządzenie PMC 40 wymagania maksymalnego chłodzenia 2,5 kW.
PMC 40 posiada najwyższy kod klasyfikacji VFI-SS-111 (Voltage and Frequency Independent) i tym samym zapewnia niezależną od napięcia wejściowego stałą moc wyjściową przy wysokim stopniu skuteczności i małym zapotrzebowaniu na przestrzeń w obudowie. Dlatego moduły te mogą być używane także jako stabilizatory napięcia i częstotliwości. Decentralna architektura równoległa (DPA) umożliwia redundantne ułożenie systemu dla maksymalnej dostępności instalacji. www.rittal.pl