PCD7.LRxx-P5

Rodzina swobodnie programowalnych sterowników serii PCD7.LRxx-P5 to najnowsze urządzenia szwajcarskiej firmy Saia Burgess Controls. 

Wszechstronność

PCD7.LRxx-P5 to rozwiązania kompaktowe, które mogą realizować różnego rodzaju zadania z obszaru automatyki budynków o zróżnicowanych funkcjonalnościach (szpitale, budynki biurowe, hotele itp.), aplikacji BMS, a w połączeniu z panelem operatorskim mogą niezależnie sterować i monitorować także inne instalacje tj. węzły cieplne, przepompownie, rozwiązania dla przemysłu, itp.

Różnorodność

Sterowniki z serii PCD7.LRxx-P5, dostępne są w pięciu różnych wariantach ?o zróżnicowanej wielkości oraz zasilaniu 24 VAC lub 230 VAC. W zależności od wybranej wersji, sterowniki posiadają od 14 do 24 wejść/wyjść.

Wraz ze sterownikiem PCD7.LRxx-P5 mogą być używane różne zadajniki pomieszczeniowe tj. czujniki temperatury, wilgotności, stężenia CO2 (Sylk-Bus z wyświetlaczem LCD), regulujące prędkość wentylatora, określające zajętość. Dzięki temu mamy pewność, że stosując sterownik PCD7.LRxx-P5 bardzo dobrze dopasujemy urządzenia sterujące do koncepcji projektowej zarówno pod kątem wyglądu, jak i realizowanych funkcji.

Otwartość

Z wykorzystaniem sterownika kompaktowego PCD7.LRxx-P5, możliwe jest budowanie otwartych systemów automatyki, które posługują się wspólnymi standardami i protokołami, a w ramach konkretnych potrzeb obiektu można łączyć, dobierać i układać różne instalacje według potrzeb.

Sterowniki pokojowe PCD7.LRxx-P5 są programowane za pomocą jednego rozwiązania jakim jest zestaw narzędzi Saia PG5 Controls Suite. Programowanie można realizować za pomocą sterownika Saia PCD poprzez S-Bus lub bezpośrednio przez Micro-USB.

Dla sterowników PCD7.LRxx-P5 przygotowano także gotowe do użytku szablony aplikacji, które umożliwiają sterowanie, monitoring, obsługę alarmów itp. Dzięki gotowym szablonom, projektowanie aplikacji jest znacznie szybsze i łatwiejsze.

Architektura systemów pozwala na komunikację w sieciach S-Bus i Modbus, a do podłączenia zdalnych modułów we/wy RIO E-Line wykorzystany jest standard RS-485.

Wydajność energetyczna

Dzięki takim właściwościom rozwiązań Saia PCD, możliwe jest zaprojektowanie wielofunkcyjnego systemu automatyki, co z kolei pozwala osiągnąć najwyższą efektywność energetyczną zgodnie z normą DIN EN 15232, znacznie zmniejszając koszty energii, a jednocześnie zapewniając wysoki poziom komfortu.