Panel HMI przeznaczony do pracy w trudnych warunkach środowiskowych

Firma Jetter AG wprowadziła na rynek nowy panel HMI JVN-407, zaprojektowany specjalnie do pracy w trudnych warunkach środowiskowych.
 
Może on być stosowany do sterowania, konfigurowania i obsługi różnych pojazdów i maszyn, takich jak pojazdy komunalne (np. śmieciarki), dostawcze, maszyny rolnicze, leśne czy nawet pojazdy budowlane. Urządzenie spełnia wszystkie wymagania bezpieczeństwa dotyczące temperatury otoczenia, odporności na wstrząsy i wibracje, kompatybilności elektromagnetycznej (EMC) oraz wodo- i pyłoszczelności. Dzięki ?night design? można dostosować do swoich potrzeb jasność wyświetlacza i podświetlenie klawiszy, co jest przydatne w trakcie pracy nocnej. Zintegrowany brzęczyk generuje sygnały alarmów i potwierdzeń operacji. Urządzenie posiada 16 cyfrowych wejść, przystosowanych do napięcia zasilającego 12 V lub 24 V. Cyfrowe wyjście, zabezpieczone bezpiecznikiem 3A, umożliwia sterowanie przekaźnikiem zapłonu. Wejścia wideo, zgodne ze standardami PAL i NTSC, umożliwiają podłączenie kamery cofania. Panel JVM-407 posiada trzy niezależne od siebie magistrale CAN pozwalające na komunikację z urządzeniami peryferyjnymi.
Nowy panel HMI ma także wbudowany interpreter napisany w języku wysokiego poziomu JetSymSTX, pozwalający na sterowanie małymi i średnimi aplikacjami firmy Jetter.