Ogólnopolski cykl seminariów ASTORA dla przedsiębiorstw produkcyjnych i zakładów przemysłowych

  W piątek, 16 września 2005 r. w Białymstoku zakończyła się tegoroczna edycja ogólnopolskiego cyklu seminariów „ASTOR Tour” o tematyce związanej z automatyzacją w przedsiębiorstwach produkcyjnych i zakładach przemysłowych. Uczestnicy tegorocznych seminariów mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania w zakresie systemów sterowania maszynami oraz całymi liniami produkcyjnymi, dowiedzieć się w jaki sposób najlepsze firmy podnoszą swoją wydajność dzięki zastosowaniu oprogramowania klasy Plant Intelligence, a także podnieść swoją wiedzę z zakresu przemysłowych systemów komunikacyjnych oraz zastosowań robotów.
  W 15 bezpłatnych seminariach, które od marca br. odbyły się w całej Polsce, udział wzięło blisko 1000 osób, reprezentujących firmy produkcyjne, zakłady przemysłowe, firmy integratorskie, biura projektowe oraz uczelnie techniczne. Oprócz zdobycia wiedzy, spotkania były również okazją do dyskusji, wymiany opinii oraz nawiązania kontaktów pomiędzy ich uczestnikami.
  W przerwach uczestnicy mogli własnoręcznie sprawdzić funkcjonalność prezentowanych rozwiązań dzięki zorganizowanej ekspozycji sprzętu i oprogramowania.
  To była już 6 edycja bezpłatnych seminariów z cyklu „ASTOR Tour”, które organizowane są przez firmę ASTOR od 1998 roku.
  ASTOR sp. z o.o. jako dystrybutor automatyki, systemów sterowania, oprogramowania, przemysłowych urządzeń transmisji danych oraz robotów przemysłowych, od początku swojej działalności stawia na otwarty dostęp do wiedzy dla użytkowników, integratorów, projektantów istudentów. Aby zapewnić łatwy dostęp do wiedzy, firma postanowiła wiedzę przybliżyć poprzez organizowanie lokalnych szkoleń i seminariów.
  Niecodzienną, jak na branżę automatyki przemysłowej, inspiracją dla cyklu seminariów stał się organizowany przez Czesława Langa wyścig kolarski „Tour de Pologne”. Stąd także wzięła się pierwsza nazwa cyklu „ASTOR Tour de Pologne", która następnie została skrócona do „ASTOR Tour”. Kolarski motyw graficzny w logo cyklu seminariów nawiązuje do idei tego wydarzenia.
  Ostatni w tym roku etap „ASTOR Tour” zbiegł się w czasie dokładnie ze startem kolarskiego wyścigu „Tour de Pologne”. 12 września, seminarium w Poznaniu, zapoczątkowało ostatni w tym roku, wrześniowy etap seminariów „ASTOR Tour”, którego trasa prowadziła z Poznania na Śląsk (dwa seminaria w Świerklańcu k. Tarnowskich Gór), aby zakończyć się w Białymstoku.
  Rolę gospodarzy poszczególnych seminariów pełniły lokalne oddziały firmy ASTOR, które na codzień mają bezpośredni kontakt z uczestnikami spotkań.
  Już teraz firma ASTOR zaprasza na przyszłoroczną 7. już edycję, która ruszy na wiosnę 2006 roku.
  Informacje o ASTOR sp. z o.o. dostępne są na stronie: www.astor.com.pl