Fuchs od 15 lat w Polsce

  Fuchs Oil Corporation, polska firma niemieckiego Fuchs Petrolub AG, obchodził w czwartek, 15 września jubileusz 15-lecia działalności w Polsce.
  Ubiegły rok był dla firmy naprawdę imponujący – ponad 3000 stałych odbiorców w kraju i zagranicą, 14 000 ton wyprodukowanych olejów oraz obrót ponad 92 miliony złotych  – taki był 2004 rok dla Fuchs Oil Corporation (PL), firmy należącej do koncernu Fuchs – największego niezależnego producenta środków smarnych.
  Obecnie polski oddział Fuchs rozbudowuje halę fabryczną oraz powierzchnię magazynową. Wiosną 2006 w nowej hali ma ruszyć produkcja smarów.
  Do odbiorców środków smarnych Fuchs Oil Corporation należą największe zakłady przemysłowe m.in. Huty Sendzimira i Katowice (obecnie należące do największego na świecie koncernu hutniczego Mittal Steel), kopalnie, przedsiębiorstwa transportowe oraz odbiorcy indywidualni stosujący oleje w samochodach i w maszynach rolniczych.
  Oleje Titan stosowane są w zakładzie Volkswagen Motor w Polkowicach do napełniania silników z pompowtryskiwaczami 1,9 TDI, montowanych później w samochodach marki Volkswagen, Skoda czy Seat.
  Podobnie oleje Fuchs wykorzystywane są w maszynach rolniczych m.in. John Deer.
  W wybranych przedsiębiorstwach prowadzony jest także Chemical Process Management (CPM) – program kompleksowego zarządzania gospodarką smarną, gdzie Fuchs przejmuje odpowiedzialność za politykę smarowniczą zakładu przemysłowego. Specjaliści z Fuchs Oil Corporation planują harmonogram wymian środka smarnego, opracowują potencjalne źródła oszczędności, projektują nowe rozwiązania pozwalające na znaczną obniżkę kosztów eksploatacji maszyn i urządzeń, a wszystko to w oparciu o specjalnie stworzone w tym celu programy komputerowe.  Rozwiązanie to jest więc najlepsze dla przedsiębiorstw posiadających duży park maszynowy.
  – Cieszę się, że wielu klientów jest z nami od początku działalności, a szczególnie budujące jest to, że wielu z nich wraca do naszych produktów, czasem po kilkumiesięcznej przerwie.Jest to zasługa naszych kolegów, całego zespołu. – mówi Piotr Krawiec, członek zarządu Fuchs Oil Corporation –  Życzę sobie i wszystkim moim kolegom, dalszego równie dynamicznego rozwoju naszej firmy. 
  Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę www.fuchs-oil.pl lub prosimy o kontakt na adres: Artur.Calka@fuchs-oil.pl
  Fuchs Oil Corporation jest największym niezależnym producentem olejów i smarów na świecie.
  Na całym świecie firma zatrudnia ponad 4150 pracowników w 80 firmach.
  W Polsce przedsiębiorstwo prowadzi działalność od 1990 roku. Centrala firmy oraz zakład produkcyjny (z wdrożonym systemem zarządzania jakością wg norm PN ISO 9001:2000) znajdują się w Gliwicach. Firma posiada również własne laboratorium, w którym dokonuje się analiz olejów i smarów.
  Fuchs Oil Corporation należy do Klubu Gazele Biznesu, jest również laureatem nagrody „Przedsiębiorstwo Fair Play 2004” oraz „Biała Lista – Solidna Firma”.
  W swojej ofercie Fuchs Oil ma ponad 1000 produktów dla przemysłu, motoryzacji oraz rolnictwa.