NS/NSM-205PSE-24V ? przemysłowe switche PoE na napięcie 24V i szeroki zakres temperatur pracy

Bogata oferta przemysłowych przełączników do sieci  Ethernet firmy ICP DAS wykorzystująca technologię PoE  została rozszerzona o dwa nowe modele: NS-205PSE-24V oraz NSM-205PSE-24V.  To urządzenia o identycznej funkcjonalności, a jedyną różnicą  jest materiał, z którego wykonana jest obudowa urządzenia – w modelu NS jest to niepalne tworzywo, natomiast w modelu NSM obudowa wykonana jest z metalu i posiada stopień szczelności IP30. 

Każde urządzenie tej serii posiada 4 porty RJ-45 PoE (Power over Ethernet) klasyfikowane jako PSE (Power Source Equipment) z ochroną EMS +/-6kV. Umożliwiają one zasilanie podłączanych do nich urządzeń za pomocą tego samego kabla sieciowego, którym przesyłane są dane. Maksymalne obciążenie każdego z portów wynosi 15.4W. Cechą wyróżniającą opisywane modele spośród dostępnych na rynku rozwiązań, jest ich fabryczne przystosowanie do zasilania powszechnie dostępnym w automatyce przemysłowej napięciem stałym 24V, zamiast najczęściej dotąd  spotykanego w przełącznikach PoE napięcia 48V. 

Switche NS-205PSE-24V oraz NSM-205PSE-24V są fabrycznie przystosowane do montażu na szynie DIN oraz standardowo dopuszczone do pracy w szerokim zakresie temperatur  -40 °C ~ +75 °C.