EKI-6322AG – Podwójny Access Point z IP67 do zastosowań zewnętrznych

EKI-6322AG to Access Point firmy Advantech przystosowany do pracy w warunkach zewnętrznych, zgodnie ze stopniem ochrony IP67. Dzięki solidnej konstrukcji urządzenie to jest w stanie spełnić rygorystyczne wymagania stawiane przez sieci przemysłowe, pracujące często w ekstremalnym środowisku narażonym na niskie temperatury, dużą wilgotność, zapylenie czy działanie oparów żrących substancji. EKI-6322AG został wyposażony w dwa niezależne moduły radiowe w standardzie IEEE 802.11a/b/g, mogące pracować w darmowym paśmie 2.4 oraz 5 GHz na dystansie do 33 kilometrów. Aby zwiększyć szybkość transmisji w module zaimplementowano funkcję Ultra Fast Roaming, która przyspiesza czas przełączania pomiędzy klientami AP do 10ms. Daje to możliwość zastosowania go przy ciągłej transmisji sygnału w środowisku poruszającym się z prędkością nawet 140 km/h. Dodatkowo mechanizm Daisy Chain Mesh gwarantuje stabilność połączeń szeregowych przy transmisji 12-15Mbps. Dzięki niemu, w przypadku utraty łączności na jednym z węzłów, dokonywane jest automatyczne przekierowanie sygnału do najbliższego punktu dostępowego.

Ponadto EKI-6322AG został wyposażony w cztery inteligentne modele zarządzania przepustowością: Trunking, Smart Traffic Load Balance, One Way Transmission i Failover Redundancy. I tak kolejno Wireless Trunk (połączenie magistralowe) umożliwia grupowanie dwóch lub kilku bezprzewodowych połączeń w jedną logiczną ścieżkę, przy połączeniu point to point. Urządzenie może w ten sposób zwiększyć prędkość transmisji oraz zapewnia redundancję, w przypadku przerwy transmisji na jednym z kanałów. Smart Traffic Load Balance (inteligentne równoważenie) rozdziela użytkowników pomiędzy dostępne punkty dostępowe oraz optymalizuje wydajność transmisji. One Way Transmit (transmisja jednokierunkowa) pozwala na transmisję full duplex, która rezerwuje dla poszczególnych linii nadawanie TX oraz odbiór danych RX. Na koniec Failover gwarantuje transmisję na linii zapasowej w przypadku zaniku połączenia na jednej z linii.

Rodzina EKI-6322AG to nowoczesny AP przystosowany do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych. Wzmocniona konstrukcja pozwala na zastosowanie go w środowisku o dużym zapylaniu i pracę w obecności wody (nawet przy krótkotrwałym zanurzeniu), gdzie dopuszczalna temperatura waha się od -35 do 70°C. Urządzenie umożliwia wszechstronną pracę w trybach Access Point, Bridge (point-to-point lub point-to-multipoint), Client AP oraz Router. Dodatkowo bezpieczeństwo transmisji podnoszą mechanizmy szyfrowania danych WPA-PSK, WPA-EAP z TKIP, CCMP WPA, oraz MD5 WEP. Usługa zdalnego autoryzowania użytkowników IEEE 802.1x-TLS, w połączeniu z serwerem RADIUS, umożliwia szybką filtrację oraz zabezpiecza sieć przed nielegalnym dostępem.