Nowy szef Siemensa stawia na energetykę

    Joe Kaeser, który pierwszego sierpnia został nowym szefem niemieckiego konglomeratu przemysłowego Siemens zapowiedział, że firma ponownie skupi się na energetyce. – To jest to na czym się znamy, musimy do tego wrócić – powiedział Kaeser, cytowany przez zagraniczne media.

    Kaeser przedstawił zarys swojego programu. Jednym z kluczowych jego elementów jest powrót do energetyki jako wiodącej części potentata. Jak stwierdził nowy szef giganta jest to związane z bliskością klientów, wiedzą inżynierów oraz tym, że energetyka gwarantuje stabilność finansową.

    Kaeser przyznał także, że będzie kontynuował program oszczędnościowy rozpoczęty przez jego poprzednika Petera Löschera.

    Program powinien spowodować zmniejszenie kosztów operacyjnych na poziomie kilku miliardów euro rocznie. Nowy szef Siemensa potwierdził, że będzie współpracować z radą zakładową i związkiem zawodowym IG Metall.

    Prezes konglomeratu uspokoił także nastroje niemieckich pracowników Siemensa. Potwierdził, że w macierzystym kraju spółki nie są przewidziane zwolnienia wśród pracowników. Zarazem zaznaczył, że powiązanie „człowiek – marża” w obecnych czasach jest bardzo ważne.