Firma przetwórstwa tworzyw sztucznych otworzy zakład pod Mielcem

    ARP wydała zezwoleniedla Plastic Factory Cobi na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Podstrefy Mielec. Firma zainwestuje 22 mln zł i zatrudni co najmniej 15 osób przy produkcji zabawek.

    Firma Plastic Factory Cobi prowadzi działalność gospodarczą w Podstrefie Mielec na podstawie zezwoleń wydanych w 1996 i 2009 r. Jest producentem zabawek i gier dla dzieci.

    Spółka podjęła decyzję o realizacji na terenie SSE Euro-Park Mielec nowego projektu inwestycyjnego, który pozwoli przedsiębiorcy uruchomić produkcję nowych zestawów klocków z elektroniką oraz klocków sterowanych za pomocą smartfonów. Zakończenie inwestycji planowane jest w 2018 r.

    Zezwolenie dla Plastic Factory Cobi. jest 16 zezwoleniem na prowadzenie działalności gospodarczej wydanym w 2013 r. na terenie SSE Euro-Park Mielec. Łączna liczba wydanych zezwoleń od początku funkcjonowania strefy wynosi 247.

    W ramach udzielonych w bieżącym roku zezwoleń w SSE Euro Park – Mielec. przedsiębiorcy zadeklarowali nakłady inwestycyjne w wysokości 231,9 mln zł oraz utworzenie 326 nowych miejsc pracy.