Nowa generacja radarów poziomu VEGAPULS 69 o częstotliwości 79 GHz

  Bazując na 21- letnim doświadczeniu w budowie radarów, VEGA wprowadziła kompletnie nowy typ sondy radarowej przeznaczonej do pomiarów materiałów sypkich.

  Sonda radarowa VEGAPULS 69 do pomiaru ciągłego poziomu materiałów sypkich jest odpowiedzią firmy VEGA na problem pomiaru poziomu w bardzo wysokich zbiornikach (w tym segmentowych), dużych bunkrach, oraz zbiornikach z szybkimi zmianami poziomu.

  Dzięki zastosowaniu własnej konstrukcji modułu o częstotliwości 79 GHz uzyskano bardzo wąski kąt wiązki na poziomie 3,5o stopnia przy wielkości anteny 80 mm i rekordowym na rynku zasięgu 120m. Dynamika sygnału umożliwia pomiar mediów o stałych dielektryczny niższych niż 1.5 np.: tworzyw sztucznych, a także popiołu, wapna czy klinkieru.

  Czas reakcji VEGAPULS 69 wynosi zaledwie 700 ms, co umożliwia stosowanie go w bardzo dynamicznych aplikacjach np.: na przesypach czy w pomiarach odległości (np.: między kruszarkami czy suwnicami).
  W celu zwiększenia niezawodności i odporności na oblepianie, w konstrukcji VEGAPULS 69 zdecydowano się na specjalną antenę soczewkową, która nie zawiera elementów wykonanych ze stali, na których łatwo dochodzi do kondensacji pary wodnej – głównej sprawczyni problemów z oblepieniem

  Duży zasięg oraz szybkość działania VEGAPULS 69 umożliwiają po raz pierwszy zastosowanie radaru do pomiarów odległości jako zamiennik urządzeń laserowych np.: w przypadku silnego zapylenia lub pomiaru przez mgłę, które to nie stanowią istotnego problemu pomiarowego dla radaru.

  Konfigurację sondy można wykonać za pomocą uniwersalnego dla wszystkich urządzeń VEGA module PLICSCOM na bezpośrednio urządzeniu (menu w języku polskim) lub za pomocą komunikatora HART współpracującego z dowolnym oprogramowaniem obsługującym sterowniki DTM, DD lub EDD.

  Najważniejsze właściwości
  – niewrażliwość na silne zapylenie
  – częstotliwość 79 GHz
  – zakres działania największy na rynku: 120 m
  – kąt wiązki 3,5 stopnia
  – antena soczewkowa odporna na oblepianie
  – ATEX do strefy pyłowej 20 i gazowej 0
  – szybkość pomiaru tylko 700 ms
  – pomiar poziomu w wysokich (w tym dzielonych), oraz w bardzo niskich zbiornikach, także w kominkach o średnicy 80 mm
  – pomiar poziomu w zbiornikach z szybkimi zmianami poziomu (przesypy, bunkry, kruszarki)
  – optymalne rozwiązanie dla materiałów o niskiej stałej dielektrycznej (np. tworzywa sztuczne)
  – możliwy pomiar odległości np. między kruszarki lub suwnicami w warunkach silnego zapylenia czy mgły (alternatywa dla laserów)
  – przyłącza kołnierzowe regulowane ze stali 316L lub tworzywa PP

  Konkurs Produkt Roku 2014