Switch TREE67

  Switche niezarządzalne Murrelektronik w solidnej metalowej obudowie do zastosowań IP67.
  Za pomocą switchy serii TREE można podłączać w sposób kompaktowy urządzenia końcowe do sieci Ethernet. Nowe warianty TREE67 – wyposażone w cztery lub osiem portów M12 – nadają się do stosowania w trudnym środowisku przemysłowym. Za ich pomocą można w sposób ekonomiczny realizować koncepcje maszyn w układzie gwiazdy.

  Nowe przełączniki IP67 nie jest wrażliwe na zakłócenia elektromagnetyczne. Są one odporne na wibracje. Poza tym nadają się one również do zastosowania w szerokim zakresie temperatur: od minus 25 do plus 60 °C, pracują one w zakresie nieograniczonym.

  Cztero- lub ośmioportowe złącza M12 (kodowanie D) zapewniają transfer danych 10 lub 100 Mbit/s. Pożądaną aktualnie prędkość transferu urządzenia wykrywają automatycznie przez funkcję automatycznej negocjacji. Ramki Profinet ze znacznikiem VLAN korzystają z prawa pierwszeństwa, przyznawany jest im automatycznie priorytet w ruchu.

  Przełączniki wymagają bardzo mało energii do własnego zasilania. Najlepiej jest, jeżeli w pobliżu znajduje się moduł magistrali (na przykład, MVK Metal lub Impact67)z wolnym portem M12 (kodowanie a). Wtedy można podłączyć TREE67 za pomocą standardowego przewodu sensorycznego – efektywne rozwiązanie. Zwarcie sąsiednich czujników nie wpływa zresztą na to rozwiązanie zasilania, ponieważ porty w modułach magistrali Murrelektronik wyłączane są selektywnie dla kanałów w takich przypadkach.

  TREE67 jest przełącznikiem niezarządzalnym, nie trzeba go konfigurować. Tak więc można podłączać najprzeróżniejsze urządzenia, które zgodnie z zasadą Plug & Work można uruchamiać szybko i komfortowo. Funkcja autocrossing automatycznie rozpoznaje, które przewody połączeniowe są podłączone do portów. W ten sposób wykluczone są błędy okablowania. Zasilacze zaprojektowane są redundantnie, co zapewnia niezawodną pracę.

  W celu kontroli optycznej podczas pracy w TREE67 zintegrowane są diody LED. Dostarczają one informacji o szybkości transmisji danych i warunkach pracy.

  ? szczelność zgodnie ze stopniem ochrony IP67
  ? niezwykle kompaktowa, w pełni zalana metalowa obudowa
  ? szeroki zakres temperatur
  ? redundantny zasilacz
  ? odporność na przeciążenie i zwarcia
  ? 10/100Mb/s (automatyczna negocjacja)
  ? funkcja autocrossing
  ? priorytetyzacja ramek danych Profinet ze znacznikiem VLAN

  Konkurs Produkt Roku 2014