Nie żyje Hans Turck

    Hans Turck zmarł 10 lipca 2015 roku w wieku 91 lat. Zaledwie 3 miesiące po śmierci młodszego z braci, Wernera, Grupa Turck straciła drugiego współzałożyciela oraz wyjątkową osobowość.
    Był otwarty, łatwo nawiązywał kontakt z ludźmi, szczególnie utalentowany w dziedzinie sprzedaży, posiadał umiejętności inspirowania klientów oraz ekploracji rynków międzynarodowych. Te cechy spowodowały, że Hans Turck bardzo wcześnie utorował firmie drogę do ogólnoświatowego sukcesu. W 1950 roku Hans Turck ukończył studia inżynierskie. Przed założeniem w Mulheim firmy Hans Turck GmbH & Co. KG, przez 10 lat zdobywał doświadczenie w zakresie sprzedaży. W 1965 roku sprzedał pierwszy własny produkt – wzmacniacz wyprodukowany w Halver przez jego brata Wernera.
    W 1998 roku Hans Turck przeszedł na emeryturę i wycofał sie z aktywnego zarządzania firmą. Dzielił swój czas zamieszkując wraz z żoną Moniką w Mulheim oraz w swoim nowym domu w Afryce Południowej w Cape Town. Jednakże wciąż z zainteresowaniem śledził dalszy rozwój grupy. Poświęcił się również swojemu hobby – genealogii. W dziedzinie tej osiągnął duże zasługi, m.in. w zakresie analizy zapisów kościelnych Westfalii.