Najnowszy sprzęt oraz oprogramowanie do testów, pomiarów i sterowania na potrzeby motoryzacji prezentowano podczas I Sympozjum dla Przemysłu Motoryzacyjnego, zorganizowanego przez National Instruments.
Ponad setka przedstawicieli polskich firm związanych z branżą motoryzacyjną mogła zapoznać się z ofertą National Instruments. Prezentowano także rozwiązania innych firm powstałe przy wykorzystaniu produktów amerykańskiego dostawcy. Firma prezentowała między innymi przyrządy wirtualne, które przyspieszają proces tworzenia systemów testowania produktów w branży motoryzacyjnej. Możliwości produktów pokazywano na konretnych przykładach. Niemiecki integrator Konrad Technologies omawiał testy bazujące na platformie PXI dla układów przełączających dużych mocy, systemów elektronicznego dostępu i uruchamiania samochodu. Przedstawiciel Mapro Technologies zaprezentował sterownik silników serwo wykorzystujący system czasu rzeczywistego. Czeski Elcom prezentował rozwiązania testery, systemy analizy dźwięku i wibracji. Z kolei Datalan ? również firma zza naszej południowej granicy ? omawiała zaawansowany tester przewodów samochodowych wykorzystujący aplikacje analizy obrazu. Ciekawym rozwiązaniem był system pomiaru hałasu zewnętrznego emitowanego przez pojazdy (prezentacja Veritech). Z kolei przedstawiciel Sumitomo Electric Bordnetze koncentrował się na tym, jak zapewnić odpowiednią jakość systemów elektronicznych w fazie rozwoju. Seminarium towarzyszyła niewielka wystawa sprzętu i oprogramowania National Instruments.
/tgo/
Dla Control Engineering Polska mówi Yiannis Pavlou, General Manager NI w Europie Wschodniej:
Motoryzacja stanowi dominujący segment przemysłu Europy Wschodniej. Również Polska stała się pod tym względem znaczącym rynkiem. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie dziedziny związane z motoryzacją ? nie tylko produkcję samochodów i elektroniki, ale również działalność poddostawców części, badania i testy jakości oraz bezpieczeństwa i inne. A to właśnie rynek motoryzacyjny jest najważniejszym odbiorcą produktów National Instruments. Nasza oferta związana z testami, pomiarami oraz sterowaniem odpowiada na potrzeby graczy rynkowych i wpisuje się w trendy, z jakimi mamy tam do czynienia. Rośnie znaczenie i złożoność elektroniki, zmieniają się interfejsy i standardy, coraz bardziej istotne są dynamiczne modele w procedurach testowych.
Mamy wrażenie, że na tak dynamicznie rosnącym rynku brakuje spotkań w rodzaju Automotive Day. Stąd decyzja o wypełnieniu tej luki. Seminarium w Katowicach dowodzi, że dobrze analizujemy sytuację. Świadczy o tym między innymi duża liczba uczestników. Znacznie powyżej naszych oczekiwań. W przyszłym roku zorganizujemy kolejne spotkanie. Być może tym razem zmienimy lokalizację na Warszawę.