Najbardziej udany rok firmy B&R

Firma Bernecker + Rainer Industrie Elektronik Ges.m.b.H (B&R) ogłosiła wyniki finansowe za 2006 rok. Firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 235 milionów euro, co stanowi wzrost w stosunku do roku poprzedniego o 23% (z poziomu 190 milionów euro).

W tym czasie liczba pracowników wzrosła do 1 500 osób zatrudnionych na całym świecie. Ponad 1 000 osób stanowią pracownicy zatrudnieni w siedzibie w Eggelsbergu, gdzie znajduje się zakład produkcyjny, dział rozwoju i administracja.

? Jesteśmy dumni z naszego sukcesu. Dzięki temu możemy umacniać swoją pozycję lidera w dziedzinie innowacji i technologii zintegrowanych rozwiązań automatyzacji ? mówi Hans Wimmer, Managing Director w B&R.

Jest to nie tylko efekt zwiększonej aktywności na rynku automatyzacji, lecz ma to również związek z globalną ekspansją firmy i stałymi nakładami na innowacje. B&R inwestuje około 18% całkowitego obrotu w badania i rozwój.

? W nadchodzących latach planujemy zainwestować około 25 milionów euro w zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz stworzenie dodatkowych miejsc pracy ? dodaje Wimmer.

B&R wytycza trendy w automatyzacji od 27 lat i jest największym prywatnym przedsiębiorstwem w tej branży.