Phoenix Contact Producentem Roku 2006

Phoenix Contact zdobył tytuł Producenta Roku 2006, przyznawany przez National Electronic Distributors Association (NEDA) w USA.

Phoenix Contact zostało uhonorowane nagrodą dla najlepszego producenta- dostawcy elementów pasywnych. Nagroda ta jest przyznawana producentowi-dostawcy, który najlepiej reprezentuje ducha partnerstwa w przemyśle elektronicznym. W skład jury wchodzą członkowie stowarzyszenia 300 Dystrybutorów NEDA.

NEDA uhonorowało również Arnolda Offnera, kierownika ds. standardów przemysłowych Phoenix Contact, za jego zaangażowanie w aspekty środowiskowe European RoHS Directive oraz inne działania dystrybucyjne związane z przemysłem.

? Dystrybucja pozostaje kluczowym elementem sukcesu Phoenix Contact ? powiedział McLendon. ? Doceniamy wszystkich naszych partnerów z dystrybucji i dziękujemy tym, którzy są członkami NEDA za te wyjątkowe nagrody.

Phoenix Contact jest liderem w dziedzinie: łączników elektrycznych, interfejsów elektronicznych i technologii z zakresu automatyki przemysłowej. Siedziba Phoenix Contact znajduje się w Middletown w USA. Firma jest częścią Phoenix Contact GmbH & Co. KG z Blomberg w Niemczech. Zatrudnia ona ponad 7 500 pracowników na całym świecie. Zintegrowany system zarządzania zawiera programy kontroli: jakości, środowiska i bezpieczeństwa, które spełniają standardy ISO.