Moduł rozszerzający Kontron CompactPCI CP305-TR dla płyty Kontron CPU CP305 CPCI zbudowanej z wykorzystaniem procesora Intel Atom

Kontron CP305-TR jest modułem rozszerzającym 3U, 4HP dla płyty CPU Kontron CP305, 3U CompactPCI, łączącej w sobie rekordowo wysoką wartość współczynnika wydajności na wat mocy procesora Intel Atom z zestawem funkcji dostosowanych do zastosowań w transporcie.

Funkcje te to przede wszystkim niezawodność zgodna z wymaganiami EN50155, niezwykle niska wartość współczynnika TDP (ang. Thermal Design Power), jak również lutowane układy procesora, chipset-u i pamięci RAM, umożliwiające pracę w bardzo trudnych warunkach. Dzięki dwóm portom serwisowym USB 2.0 dostępnym poprzez złącza M8 i dwóm portom Fast Ethernet dostępnym poprzez złącza M12 D, moduł jest dobrze przystosowany do wszystkich zastosowań mobilnych i transportowych, w których konieczne jest zapewnienie niezawodnych, zabezpieczonych mechanicznie połączeń.
Dodatkowo, w module rozszerzającym dostępne są dwa interfejsy szeregowe w postaci zainstalowanych na płycie 10-pinowych złączy, jak również dwa złącza SATA. W złączu zainstalowanym na płycie dostępnych jest maksymalnie osiem portów GPIO (tj. pięć portów wejściowych i trzy porty wyjściowe). Jako nośnik informacji bootowania wykorzystywana jest karta pamięci CompactFlash, płyta Kontron CP305-TR opcjonalnie umożliwia wykorzystanie dodatkowego mechanicznego mocowaniakarty.