Przenośny Psion Teklogix Omni XT10 już w Polsce

RRC Poland, autoryzowany dystrybutor Psion Teklogix w Polsce, wprowadził do oferty Omni XT10 – najnowszy komputer typu Handheld PC tej marki. Produkt przeznaczony jest głównie do zbieraniadanych i bezprzewodowej komunikacji w trudnych warunkach. Model Omni XT10 powstał z myślą o pracownikach sklepów, firm transportowych, magazynowych i produkcyjnych, a także służbach mundurowych oraz inkasentach.

Psion Teklogix Omni XT10, jako jedyny Handheld PC na rynku, ma w pełni modularną budowę. Każdy podzespół lub część może być bez problemu wymieniona lub zastąpiona przez inną. Dzięki temu koszt konfigurowania sprzętu w czasie eksploatacji wiąże się jedynie z zakupem dodatkowego modułu. Konkurencyjni dostawcy wymagają w takich przypadkach zwrotu produktu do serwisu lub kupna nowego urządzenia.

– W pełni modularna budowa pozwala użytkownikom Omni XT10 zaoszczędzić do 30% kosztów sprzętu przez cały okres użytkowania. Zamiast kupować nowy model, ze względu na zmieniające się potrzeby firmy, wystarczy wymienić określony podzespół, który zwiększy możliwości dotychczasowego modelu – wyjaśnia Paweł Rybarczyk, Product Manager Psion Teklogix w RRC Poland.

Do mocnych stron terminala Omni XT10 zalicza się także najszybszy procesor na rynku – Texas Instruments OMAP3 taktowany zegarem o częstotliowści 600 MHz. Dzięki niemu nowy komputer Psion Teklogix osiąga w branżowych testach wydajnościowych nawet dwa razy lepsze wyniki niż konkurencyjne terminale. Model oferowany jest z dwoma kolorowymi, 3,7-calowymi ekranami dotykowymi (do wyboru). Pierwszy – High Visibility Option ? oferuje lepszą widoczność na zewnątrz z jasnością 165 cd/m^2, zaś drugi – Extreme Duty Option ? jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne i ekstremalne temperatury.  

Użytkownicy docenią także możliwość wyboru spośród trzech rodzajów wytrzymałych klawiatur z białym podświetleniem. Pojemna bateria 5000mAH High Capacity Lithium Ion korzysta z funkcji ostrzegania o kończącym się cyklu życia. To pozwala użytkownikom na maksymalne wykorzystanie możliwości sprzętu. Psion Teklogix Omni XT10 może być oferowany wraz z głośnikiem i/lub kamerą. Zapewnia łączność bezprzewodową za pośrednictwem Bluetooth oraz WiFi (802.11 b/g).  

Omni XT10 jest odporny na warunki zewnętrzne zgodnie z normą IP65+. Można go stosować w temperaturach od -20 do +50°C oraz przy 95-procentowej wilgotności. Będzie działał nawet po upuszczeniu na beton z wysokości 2 metrów. Terminal oferowany jest przez RRC Poland z opcjonalnym zestawem akcesoriów: stacji dokujących, ładowarek baterii, uchwytów montażowych i in.

Sugerowana cena detaliczna terminala Psion Teklogix Omni XT10 wynosi od 1829 EUR (zależnie od konfiguracji). Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta z możliwością rozszerzenia nawet do 5 lat.