L-Correct zbuduje zakład w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  Co najmniej 100 miejsc pracy stworzy spółka L-Correct, która wybuduje w Ociążu (Wielkopolska) zakład produkcji najnowszej generacji pianki lateksowej oraz drutu dla potrzeb przemysłu meblarskiego.

  Zakład powstanie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE) w podstrefie Nowe Skalmierzyce. Wartość inwestycji to ponad 70 mln zł – powiedział w czwartek PAP rzecznik ŁSSE Miłosz Wika.

  Nowy inwestor L-Correct to spółka-córka firmy Correct – K. Błaszczyk i wspólnicy spółka komandytowa, która ma już zakład w podstrefie Nowe Skalmierzyce. Zdaniem Wiki, firma starając się o zezwolenie na działalność w ŁSSE spełniła kryterium innowacyjności, a planowana inwestycja podniesie konkurencyjność polskiej gospodarki.

  "Zakład będzie wytwarzał (…) nowy na polskim rynku produkt – nowej generacji piankę lateksową. Planowana inwestycja uniezależni krajowych producentów materacy i mebli tapicerowanych od zagranicznych dostawców pianki lateksowej z Francji, Włoch, Belgii czy Hiszpanii" – przekonuje rzecznik ŁSSE.

  Firma Correct posiada już dwa zezwolenia w ŁSSE wydane w 2006 i 2008 r. Dotąd zainwestowała w podstrefie Nowe Skalmierzyce 281 mln zł i stworzyła niemal tysiąc miejsc pracy.

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obszar prawie 1200 ha; składa się z 43 podstref w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Aktywnie funkcjonuje w niej ponad 130 inwestorów. Łączna wartość nakładów inwestycyjnych wyniosła dotąd ponad 8 mld zł, natomiast liczba deklarowanych miejsc pracy sięga ponad 25 tys.

  Kilka dni temu ŁSSE złożyła do Ministerstwa Gospodarki wniosek o powiększenie obszaru swojej działalności o blisko 55 ha. Na tych terenach pięć firm ma zainwestować w sumie ok. 180 mln zł i stworzyć ponad 500 nowych miejsc pracy.

  Dwie inwestycje – m.in. firmy Indesit – planowane są w Łodzi. Dwie kolejne związane z produkcją płytek ceramicznych i płyt termoizolacyjnych mają powstać w Tomaszowie Mazowieckim. Wniosek o rozszerzenie obejmuje również inwestycję związaną z produkcją artykułów niemowlęcych w Słubicy na Mazowszu. Jeżeli rząd zaakceptuje wniosek Strefy, to nowe tereny inwestycyjne powstaną też w Lućmierzu k. Zgierza (Łódzkie) oraz na samorządowych gruntach w Turku (Wielkopolska) i w Pruszkowie k. Warszawy.