EVER rusza na podbój Litwy

  EVER polski producent systemów zasilania gwarantowanego, rozpoczął sprzedaż na rynku litewskim. To kolejny kraj, po Czechach i Słowacji, w którym pojawiły się produkty rodzimej marki. Na Litwie oferowane są listwy antyprzepięciowe oraz zasilacze UPS do zabezpieczania pracy komputerów stacjonarnych, serwerów, sieci komputerowych oraz instalacji grzewczych. Dystrybucją produktów EVER na Litwie zajmuje się ABC Data – czołowy dystrybutor IT w Polsce, który ma coraz silniejszą pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej.  

  – Ekspansja na rynki ościenne to naturalna droga rozwoju w sytuacji, gdy nasza pozycja w Polsce jest już ugruntowana. Tym bardziej, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat opracowaliśmy szereg autorskich rozwiązań na najwyższym światowym poziomie, które teraz będą stanowiły o naszej przewadze technologicznej na kolejnym zagranicznym rynku. Wieloletnia współpraca z firmą ABC Data i profesjonalizm tego dystrybutora stanowią dla nas gwarancję jak najlepszej obsługi litewskich partnerów oraz klientów końcowych – mówi Mariusz Piątkiewicz, dyrektor ds. Handlu i Marketingu, Członek Zarządu firmy EVER.  

  Producent nie ujawnił szczegółowych planów sprzedaży na litewskim rynku. Wiadomo natomiast, że pierwszym roku działalności na Litwie polska firma zamierza koncentrować się na działaniach, dzięki którym marka EVER stanie się rozpoznawalna wśród lokalnych dostawców i odbiorców systemów zasilania gwarantowanego.

  Na razie ze sprzedaży na rynku litewskim wyłączone są zasilacze UPS, które wymagają specjalistycznej wiedzy instalacyjnej, jak: seria Sinline Pro, Superline i Powerline. Do sprzedaży trafiły natomiast wszystkie pozostałe modele: Duo II, Duo II Pro, ECO CDS, ECO Pro CDS, Sinline, Sinline XL, Sinline Pro, Sinline Pro 10 000 oraz Specline.  

  Zasilacze awaryjne EVER cieszą się w Polsce dużą popularnością i regularnie zdobywają nagrody za jakość oraz wydajność. Zdecydowana większość UPS-ów polskiej marki powstaje w poznańskiej fabryce EVER. Specjaliści z firmy mają pełną kontrolę nad całym procesem produkcyjnym: począwszy od fazy koncepcyjnej aż do wydania gotowych produktów z magazynu. Dzięki specjalistom EVER – wykwalifikowanym inżynierom, elektronikom, mechanikom i informatykom – w polskich zasilaczach wykorzystywane są bardzo zaawansowane technologie. Niektóre z nich w dniu premiery nie są stosowane nawet przez największych światowych producentów.  

  EVER konsekwentnie rozwija ofertę systemów UPS średnich i dużych mocy. Producent inwestuje w nowe rozwiązania, nad którymi pracuje lokalny Dział Badan i Rozwoju. EVER zdobył pozycję największego polskiego producenta systemów zasilania awaryjnego między innymi dzięki połączeniu najwyższej jakości produktów z atrakcyjnymi cenami. Polityka ta będzie kontynuowana w kolejnych latach na rynku polskim, czeskim, słowackim i litewskim.