KW-Software i B&R nawiązują długoterminową współpracę w zakresie technologii bezpieczeństwa

    Firmy B&R i KW-Software zawiązały długoterminową strategiczną współpracę w zakresie systemów automatyki bezpieczeństwa. Celem tego partnerskiego układu jest realizacja systemu automatyki bezpieczeństwa SafeLOGIC, który będzie sprzedawany na całym świecie jako część asortymentu B&R dla aplikacji z zakresu budowy maszyn i sterowania procesami.
    KW-Software, wiodący dostawca certyfikowanych komponentów oprogramowania bezpieczeństwa, zgodnie z normą IEC 61508 aż do SIL3, bierze pełną odpowiedzialność za komponenty programowe bezpieczeństwa. Na te komponenty składają się: system programujący SAFEPROG, system uruchomieniowy SafeOS, usługi bezpiecznego wykonania oprogramowania sprzętowego, jak również bloki funkcyjne PLCopen.
    Z powodu tej rozległej podstawy oprogramowania, B&R koncentruje się na sprzęcie i komunikacji. Bezpieczna transmisja danych będzie realizowana za pomocą wydajnego protokołu czasu rzeczywistego opartego o Ethernet, o nazwie Ethernet Powerlink Safety.
    Dzięki synergii płynącej ze współpracy oraz już istniejącym komponentom związanym z bezpieczeństwem, wkrótce planowane jest wdrożenie sterownika bezpieczeństwa SafeLOGIC.
    www.br-automation.comwww.kw-software.com