Krakowska spółka ASTOR podpisała kontrakt z japońskim gigantem

W Warszawie 27 sierpnia spółka ASTOR podpisała umowę z japońskim koncernem Kawasaki na dystrybucję robotów przemysłowych. Do Polski na podpisanie kontraktu przyleciał prezes Kawasaki Robotics Takao Suto; ze strony firmy ASTOR podpis pod umową złożył prezes Stefan Życzkowski.

? Firma Kawasaki zwróciła się do nas z propozycją zostania dystrybutorem w Polsce. Po wstępnych rozmowach z Kawasaki uznaliśmy, że rozszerzenie oferty robotów będzie dobre dla realizacji naszej strategii zostania liderem na rynku robotów w Polsce i dlatego zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy ? powiedział Stefan Życzkowski.

Robot Kawasaki ?pracujący? podczas konferencji

? Wprowadzenie do naszej oferty nowej marki robotów, dotychczas nieobecnych w Polsce, niewątpliwie poszerzy rynek robotów z korzyścią dla klientów. Roboty Kawasaki są lepiej dopasowane do wymagań polskiego rynku pod kątem cenowym i funkcjonalnym ? dodał prezes firmy ASTOR.

Dokumenty zostały podpisane w japońskiej restauracji, w obecności zaproszonych dziennikarzy. Po części oficjalnej odbył się specjalny pokaz robota Kawasaki.

Podczas konferencji prezes Kawasaki Robotics przekazał na ręce prezesa Życzkowskiego pierwszą na świecie kopię oprogramowania do symulacji pracy stanowiska robotowego Kawasaki, która udostępniona została bezpłatnie do celów edukacyjnych.

Ciekawostką jest fakt, że roboty Kawasaki wystąpiły w głośnym filmie Stevena Spielberga ?Raport mniejszości? (?Minority Report?), gdzie główną rolę zagrał Tom Cruise.

Najmniejszy robot Kawasaki ma udźwig 3 kg, a sam waży 20 kg, największy ma udźwig 500 kg i waży 2 500 kg. Roboty przemysłowe Kawasaki można stosować do: spawania, zgrzewania, przenoszenia, klejenia, malowania czy też jako maszyny końca linii (paletyzujące) lub w zastosowaniach ?clean room?, czyli w pomieszczeniach o kontrolowanych parametrach środowiskowych.

Więcej informacji o ofercie Kawasami znajduje się na stronie WWW firmy ASTOR ? Autoryzowanego Dystrybutora w Polsce: www.astor.com.pl.