Cel ? inspirować

  Koniec roku to czas podsumowań. Czy udało nam się osiągnąć zamierzone cele? Czy jesteśmy zadowoleni z mijającego roku?
  Nie będę pisać o tym co się udało, ani też z czego do końca nie jesteśmy zadowoleni. Oceniali to Państwo przez cały rok. Nie będę pisać o wszystkim tym co zamierzamy, bo ? po pierwsze lubimy trochę zaskakiwać, po drugie ? na bieżąco dostosowujemy się do zmieniającej się sytuacji na rynku w ciągu całego roku. W nadchodzącym roku możecie Państwo spodziewać się m. in.:

  • Więcej raportów ? w każdym miesiącu przyjrzymy się bliżej konkretnym produktom, systemom, czy technologiom, np.: systemom bezpieczeństwa, sterownikom PLC, czujnikom, napędom, i in.;
  • Więcej Case Studies polskich inżynierów i naukowców współpracujących z przemysłem;
  • Dodatku ?Światowy rynek produkcji przemysłowej? ? z którego dowiecie się Państwo, co dzieje się na rynku azjatyckim, amerykańskim i europejskim, a co najważniejsze porównać z sytuacją w Polsce;
  • I wiele przekrojowych artykułów, opinii ekspertów, naukowców, inżynierów z branży, co miesiąc ? zapowiedzi zbliżających się targów, konferencji i seminariów branżowych.

  Rachunek sumienia każdy z nas dokona pewnie już wkrótce. My, pokusiliśmy się pod koniec roku o podsumowanie rynku automatyki w naszym regionie, w świetle czynników ekonomicznych (str. 46). Danych dostarczyła nam międzynarodowa firma konsultingowa Frost & Sullivan. Kto wie? może w przyszłym roku nasze Wydawnictwo pokusi się o wykonanie takiego badania samodzielnie, a Państwo będą pierwszymi, którzy się o tym dowiedzą.
  Dziś z ogromną satysfakcją przeczytałam maila od czytelnika, który napisał tak: ?Chciałbym podziękować na wstępie za takie czasopismo jak Control Engineering Polska i jako inżynier branży mechanicznej, przekwalifikowany na budownictwo ?krzyknąć?, że CE było dla mnie inspiracją do podjęcia decyzji o budowie własnej maszyny CNC?. I taki jest nasz cel na 2007 rok ? inspirować do działania.
  A czego mogę życzyć Państwu?
  Niech nadchodzące Święta będą dla Państwa niezapomnianym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień, a Nowy Rok był pełen optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

  Hanna Tylicka, redaktor naczelna
  ht@controlengpolska.com