Konferencja “Wonderware and Microsoft Solution Provider Conference”

  Kraków, Międzynarodowe Centrum Kultury, 2 grudnia 2005
  "Wonderware and Microsoft Solution Provider Conference" stanowi wspólne przedsięwzięcie firmy Astor sp. z o.o., jako polskiego przedstawiciela firmy Wonderware oraz Microsoftu.
  Jest ona częścią światowego cyklu konferencji pod tym samym tytułem. Cykl rozpoczyna się w USA 1 listopada 2005 r. Harmonogram wszystkich konferencji dostępny jest na stronie: http://www.wonderware.com/events/spconference05/.

  W polskiej edycji podczas 2. sesji, biznesowej i technicznej, wystąpią wybitni prelegenci z Polski i zagranicy, prezentując m.in. najnowocześniejsze techniki w dostarczaniu efektywnych rozwiązań informatycznych w zakresie automatyzacji oraz informatyzacji produkcji i przemysłu. Konferencja przeznaczona jest dla:środowiska integratorskiego, producentów maszyn i urządzeń, pośredników handlowymi oraz niezależnych producentów oprogramowania.
  Organizatorzy zapraszają dyrektorów zarządzających oraz właścicieli firm, odpowiadających za dostarczanie konkurencyjnych dla klienta usług przy jednoczesnym rozwoju zyskownej działalności integratorskiej oraz projektantów, programistów oraz inżynierów, poszukujących efektywnych metod projektowania i budowania konkurencyjnych rozwiązań informatycznych w dziedzinie automatyki oraz informatyki przemysłowej, przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Astor spodziewa się 150 gości.
  INFORMACJE OGÓLNE O KONFERENCJI
  Budowanie skutecznej praktyki wdrożeniowej w zmieniającym się świecie
  Podczas "Wonderware & Microsoft Solution Provider Conference" będzie można dowiedzieć się, jak zwiększyć zyski firm oraz zdobyć umiejętności techniczne. Zostaną przedstawione najnowsze i najlepsze techniki w dostarczaniu efektywnych rozwiązań informatycznych w zakresie automatyki oraz informatyki przemysłowej.
  Kto powinien wziąć udział?
  Konferencja jest przeznaczona dla firm, które są: integratorami systemów, producentami maszyn i urządzeń, pośrednikami handlowymi oraz niezależnymi producentami oprogramowania; przeznaczona jest dla dyrektorów zarządzających oraz właścicieli firm, odpowiadających za dostarczanie konkurencyjnych dla klienta usług przy jednoczesnym rozwoju zyskownej działalności integratorskiej; dla projektantów, programistów oraz inżynierów, poszukujących efektywnych metod projektowania i budowania konkurencyjnych rozwiązań informatycznych w dziedzinie automatyki oraz informatyki przemysłowej, przy wykorzystaniu najnowszych technologii.
  Dlaczego warto wziąć udział?
  – Aby poznać najlepsze praktyki w lepszym oszacowaniu kosztów projektowania i rozwoju systemów, zwiększając tym samym swoją przewagę konkurencyjną i obniżając koszty świadczonych usług.
  – Aby zdobyć narzędzia i wiedzę konieczne do skutecznego dostarczania rozwiązań informatycznych w dziedzinie automatyzacji oraz informatyzacji na dzisiejszym globalnym rynku produkcyjnym.
  – Aby dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystać najnowsze technologie firmy Microsoft w dostarczaniu bezpiecznych, o wysokiej niezawodności rozwiązań informatycznych, służących automatyzacji oraz informatyzacji procesów wytwórczych.
  – Aby odkryć wizję przyszłych technologii, wspomagających najlepsze praktyki.
  Miejsce konferencji
  Konferencja "Wonderware and Microsoft Solution Provider Conference" odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.
  Informacje dodatkowe
  Dojazd i miejsca parkingowe: w ścisłym centrum Krakowa przy Rynku Głównym, gdzie są ograniczenia dla ruchu kołowego. W związku z tym prosi się uczestników o parkowanie na parkingach wokół Rynku Głównego. Dworce PKP i PKS znajdują się o 15 min. piechotą.
  Dojazd i lokalne atrakcje
  Plan dojazdu do miejsca konferencji znajduje się na stronie: http://www.mck.krakow.pl.
  Przy okazji odwiedzin Krakowa zapraszamy w wolnym czasie do skorzystania z oferowanych przez miasto atrakcji kulturalnych i turystycznych, o których można przeczytać na stronie: http://www.krakow.pl/.
  Pytania
  Więcej informacji na temat konferencji "Wonderware and Microsoft Solution Provider Conference" można uzyskać pisząc na adres: konferencjaWW@astor.com.pl
  Program Konferencji

  08:30

  09:30

  Rejestracja

  09:30

  10:15

  Inauguracjakonferencji

  10:15

  11:00

  Sesja biznesowa: Anatomia skutecznej firmy integratorskiej

  11:00

  11:15

  Przerwa

  11:15

  12:15

  Sesja biznesowa: Współpraca z firmą Astor ijej dystrybutorami

  12:15

  13:15

  Sesja techniczna: Integracja systemów z wykorzystaniem .NET

  13:15

  14:00

  Obiad

  14:00

  15:00

  Sesja techniczna: Najlepsze praktyki w projektach ArchestrA

  15:00

  16:00

  Sesja techniczna: Administrowanie bazami danych

  16:00

  16:15

  Przerwa

  16:15

  17:15

  Sesja techniczna: Zarządzanie produkcją – obiekty i standardy

  17:15

  17:30

  Zakończenie sesji

  OPISY WYSTĄPIEŃ
  Otwarcie konferencji
  Informacja, w jaki sposób technologie Microsoftu osadzone i zaimplementowane przez Wonderware w swoim oprogramowaniu pomogą w pozyskaniu nowych i utrzymaniu dotychczasowych klientów, dzięki dostarczeniu znacząco większej wartości nie tylko dla klientów, lecz także dla udziałowców firmy.
  Anatomia skutecznej firmy integratorskiej
  Działalność w branży automatyki przemysłowej wymaga więcej niż tylko wiedzy technologicznej i umiejętności budowania harmonogramu projektu. Dlatego zostanie przedstawione, w jaki sposób Wonderware i Microsoft pomagają w zwiększeniu szans firmy na wygraną na konkurencyjnym rynku, biorąc pod uwagę siedem kluczowych dla sukcesu obszarów – od zasobów ludzkich, poprzez zarządzanie finansowaniem, po całościowy rozwój firmy.
  Współpraca firmą Astor i jej dystrybutorami
  Możliwość skorzystania z globalnej sieci dystrybucji Wonderware. Silne relacje Astora z dystrybutorami nie mają na celu wyłącznie oferowania najlepszych produktów po najlepszych cenach. Dystrybutorzy Wonderware zapewniają także: certyfikowanych szkoleniowców, wsparcie techniczne oraz sprawne lokalne rozwiązywanie problemów.
  Integracja systemów z wykorzystaniem .NET
  Technologia Microsoft .NET usuwa bariery pomiędzy: różnymi platformami, protokołami i obszarami w przedsiębiorstwie produkcyjnym, pozwalając budować zintegrowane aplikacje, współpracujące z różnymi użytkownikami i źródłami informacji bez względu na platformę lub język przez nich używany. Narzędzie do tworzenia szablonów w oprogramowaniu Industrial Application Server firmy Wonderware otwiera drzwi dla wykorzystania narzędzi .NET oraz wielu zaawansowanych usług, znaczne skracając czas, potrzebny zwykle na przepisywanie kodu często używanych funkcjonalności.
  Najlepsze praktyki w projektach ArchestrA
  Podczas tego wystąpienia zostaną udzielone odpowiedzi na następujące pytania: Od czego zacząć? Wiele różnych szablonów i tylko nieliczne modyfikacji pojedynczych instancji? Mniej klas, a więcej różnych instancji?
  Administrowanie bazami danych
  Administrowanie to więcej niż tylko tworzenie kopii zapasowych – to dbałość i troska o krytyczny dla firmy zasób. W tym wystąpieniu znajdą się informacje, jak dostrajać system, archiwizować oraz planować działania w celu uniknięcia awarii, a jeśli dojdzie do awarii,
  jak przywracać system do życia.
  Zarządzanie produkcją – obiekty i standardy
  Zostanie omówione wykorzystanie standardów ISA-S95 oraz technologii ArchestrA w zwiększeniu efektywności systemów do zarządzania produkcją oraz przepływem informacji z produkcji.