Pierwsze nagrody RIA!

RIA Robotic Industries Association ogłosiła nominowanych do swojej nagrody – Robotics Research Equipment Awards. Są to: Rensselaer Polytechnic Institute, Tulane University, University of Florida, University of Massachusetts Lowell.
Uniwersytety i politechniki z niemalże całej Ameryki Północnej zostały zaproszone do przedstawienia zapotrzebowań na sprzęt, który pomoże im prowadzić laboratoryjne badania z dziedziny robotyki. Członkom RIA zostały zaprezentowane te zapotrzebowania i zgodzili się oni na udzielenie dwuletnich pożyczek na sprzęt jednemu lub więcej z wybranych uniwersytetów (firmy: Kuka Robotics, RAD – The Robotic Accessories Leader, SICK, Inc., United States Postal Service). Ma to na celu rozszerzenie zasięgu stosowania robotów.
Zgodnie z projektami badawczymi sprzęt ma pomóc uniwersytetowi Rensselaer w pracach nad składaniem ogniw paliwowych za pomocą robotów. Uniwersytet Tulane pracuje nad czujnikami i sterowaniem w systemach z RAD. Uniwersytet Florydy skupia się na opartej na robotach platformie medycznej, natomiast Uniwersytet Massachusetts-Lowell pracuje nad laserami i systemami wizyjnymi dla mobilnych robotów. Uniwersytety złożą finalny raport na temat ich badań po dwóch latach na następnym międzynarodowym Robots & Vision Show.
Założona w 1974 roku RIA reprezentuje około 230 producentów robotów, podzespołów, integratorów systemów, użytkowników końcowych i konsultantów. RIA jest znana jako organizator International Robots & Vision Show oraz uznany twórca standardów w robotyce, zbierający dane i publikujący kwartalnie statystyki z branży oraz sponsorujący różne formy komunikacji branżowej w rodzaju Robotics Industry Forum czy Robotics Online.