Konferencja Emerson Process Management

Co to są ?Safety Interlock Systems?? Na czym polega inteligencja systemu bezpieczeństwa? Jak liczy się współczynnik redukcji ryzyka RRF? Jak przeprowadzić analizę niebezpieczeństwa procesowego, tzw. process hazard analysis? Co to jest cykl życia bezpieczeństwa i w jaki sposób wyeliminować uszkodzenia systematyczne, których nie można przewidzieć?

25 kwietnia 2007 r. w Warszawie Emerson Process Management zorganizował całodzienny kurs, który wyjaśniał te pojęcia w świetle aktualnych regulacji prawnych (standardów), na przykładzie promowanego systemu DeltaV SIS.

Konferencja zgromadziła pełną salę słuchaczy, co świadczy o dużym zainteresowaniu tym tematem.

Oprócz teorii, zostało zaprezentowane działanie systemu na przykładzie praktycznym. Organizatorzy przekonywali, że oprogramowanie jest tak napisane, aby maksymalnie uprościć użytkownikowi pracę z nim, a większość funkcji wprowadza się za pomocą ?drag and drop?.

Podkreślano rolę wbudowanych funkcji diagnostycznych oraz integracji z systemem sterującym. Ponadto uczestnicy mieli szansę zaobserwować sposób konfiguracji narzędziainternetowego Exida SILect (SIL selection) i Exida SILver (SIL veryfication).

Więcej na temat produktów firmy Emerson Process Management na: www.emersonprocess.pl.

Anna Jezierska, Control Engineering Polska