Komputery przemysłowe Astraada HMI Panel PC

Astraada HMI Panel PC to zintegrowane urządzenia, w skład których wchodzi ekran dotykowy oraz komputer PC z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows. Urządzenia dedykowane są do zastosowań przemysłowych w takich dziedzinach jak sterowanie i wizualizacja wymagających procesów technologicznych, ale również jako punkty informacyjne lub terminale sprzedaży. Charakteryzują się one kompaktowymi rozmiarami, a ich obudowy wykonane zostały z metalu lub opcjonalnie ze stali nierdzewnej. Astraada HMI PC przeznaczone są do użytku w trudnych warunkach środowiskowych takich jak: wysoka temperatura, zapylenie i wilgotność, zapewniając zainstalowanym aplikacjom stabilną i niezawodną pracę.
Najważniejsze cechy

 • rezystancyjne ekrany dotykowe w wersjach 8" (800×600 px), 12" (800×600 px), 15" (1024×768 px), 17" (1280×1024 px) i 19" (1280×1024 px),
 • szeroki zakres napięcia zasilania 9-32 V DC (w serii AS47AN do 36 V DC),
 • możliwość podwieszenia na uchwytach zgodnych ze standardem VESA,
 • chłodzenie pasywne,
 • możliwość wykorzystania dowolnego oprogramowania wizualizacyjnego,
 • klasa szczelności frontu IP65,
 • porty RS232 / RS485, Ethernet, USB,
 • wysoka wydajność i stabilność działania.

Aby umożliwić klientom łatwe poruszanie się po produktach ofertowych Astraada HMI PC oraz dobór odpowiedniego modelu do kryteriów instalacji, komputery podzielono na trzy serie:

 • AS47AN (Intel Atom 2550),
 • AS47AD (Intel Atom N2600),
 • AS47C (IntelCore 2 Duo).

Głównymi różnicami w poszczególnych grupach są moce obliczeniowe zastosowanych procesorów oraz ich wydajności. W zależności od przeznaczenia, w seriach AS47AD, AS47AC dostępne są monitory o przekątnych 15”, 17” oraz 19”, a w grupie AS47AN – 8”, 12”, 15”, wyświetlając obraz nawet w 16 milionach kolorów.
Komputery panelowe dostarczane są z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 w wersjach 32- i 64-bitowych, umożliwiając użycie ich z wybranym oprogramowaniem przemysłowym. Dwie karty sieci Ethernet pozwalają na zabezpieczenie się przed awarią jednej z niech lub łączenie oddzielnych sieci – sterowania (przemysłowej) oraz biurowej, co jest zgodne z polityką bezpieczeństwa budowy aplikacji. Poza standardowymi portami USB, możemy także łączyć się z urządzeniami za pomocą dostępnych portów szeregowych COM.
Astraada HMI Panel PC wykorzystują najnowsze technologie w zakresie sprzętu, jak i oprogramowania. Urządzenia są gotowe do działania w zasadzie zaraz po podłączeniu zasilania, bez konieczności dokonywania dodatkowej konfiguracji. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba większej funkcjonalności i interakcji pomiędzy stanowiskami operatorów oraz systemami produkcyjnymi. Dedykowane są do wizualizacji zarówno prostych, jak i rozbudowanych procesów technologicznych przy pomocy dowolnego oprogramowania przemysłowego: np. Wonderware InTouch. Pozwala to praktycznie na nieograniczoną liczbę zastosowań.