Kawasaki UniCell ? nagroda na ExpoWELDING2010

  Uniwersalne stanowisko Kawasaki UniCell uzyskało wyróżnienie naMiędzynarodowych Targach Spawalnicznych ExpoWELDING 2010. To funkcjonalne i elastyczne rozwiązanie, oparte na robocie Kawasaki zdobyło uznanie jury w kategorii ? najlepszy produkt prezentowany na targach.

  Na największej imprezie branży spawalniczej w środkowej Europie, zaprezentowali się wiodący dostawcy rozwiązań technologicznych. Nowością na targach była prezentacja uniwersalnego stanowiska zrobotyzowanego Kawasaki ? najnowszej propozycji w ofercie firmy ASTOR, dystrybutora robotów przemysłowych Kawasaki.

  Stanowisko Kawasaki UniCell zostało zaprojektowane w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności. Można je w łatwy sposób dostosować do konkretnej aplikacji, sprawnie transportować i szybko montować na nowym miejscu. Takie rozwiązanie wpływa pozytywnie na elastyczność całego zakładu i zwiększa możliwości produkcyjne przy danym parku maszynowym. Dzięki zastosowaniu stołu obrotowego czas cyklu procesu skrócony jest o połowę.

  To kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie może służyć do zrobotyzowanej obsługi różnych procesów przemysłowych takich jak, montaż, spawanie, zgrzewanie, cięcie, szlifowanie, klejenie, nakładanie pasty itp. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest zachowane bezpieczeństwo operatora ? płyta rozdzielająca strony stołu oraz obudowy wykonane są ze stali uniemożliwiając robotowi przekroczenie obszaru pracy.

  W zależności od wymagań, stanowisko może być wyposażone w stół obracany manualnie lub automatycznie.
  Nagrodzone stanowisko Kawasaki UniCell wyposażone jest również w kolumnę oświetleniową oraz panel operatora. To uniwersalne rozwiązanie wymaga jedynie doboru odpowiedniego robota Kawasaki oraz wyposażenia go w osprzęt dedykowany do konkretnego zastosowania ? i jest gotowe do pracy.

  Warto wspomnieć, że w trakcie ExpoWELDING 2010 obradująca komisja konkursowa, przyznała również nagrodę firmie RMA ? partnerowi i współwystawcy ASTOR.
  Firma RMA, która jest integratorem robotów Kawasaki otrzymała medal za SYSTEM SPAWANIA ZROBOTYZOWANEGO Z UŻYCIEM SKANERA 3D.
  www.astor.com.pl/robotyka/roboty-kawasaki/uniwersalne-stanowisko-kawasaki-unicell.html