Kategoria: Urządzenia pomiarowe i czujniki

  I miejsce: Uzyskane punkty: 7,67
  SBOC-M/SBOI-M – kompaktowy system wizyjny

  Festo

  SBOC-M/SBOI-M to kompaktowy system wizyjny do nagrywania i wizualizacji szybkich procesów przemieszczania. Dostępny w wersji z zintegrowanym obiektywem lub z wymiennym obiektywem z mocowaniem w systemie C. Stanowi alternatywę dla klasycznych szybkich kamer.

  System SBOC-M/SBOI-M dysponuje kompaktową konstrukcją z możliwością stosowania różnych obiektywów, w zależności od warunków otoczenia. Charakteryzuje się dużą szybkością nagrywania – do 2 000 klatek/sek. Dzięki innowacyjnej technologii kompresji nagrane sekwencje zajmują maks. do 30 MB/1 film. System umożliwia synchronizację czasową wielu kamer, które mogą pracować w sieci Ethernet. Istnieje też możliwość zdalnego monitorowania procesu technologicznego, dzięki wbudowanemu przyłączu Ethernet i oprogramowaniu Web-Server.

  Inne zalety SBOC-M/SBOI-M to: kompaktowa konstrukcja odpowiednia dla zastosowań przemysłowych, stopień ochrony IP 65/67 czy oprogramowanie PC, które zapewnia szybkie uruchamianie i wizualizację oraz archiwizację nagranych sekwencji. Szybka lokalizacja źródeł błędów jest możliwa dzięki niezawodnej analizie indywidualnych lub cyklicznych szybkich ruchów.

  Korzyści z wykorzystania systemu to: redukcja czasu i kosztów przy uruchamianiu oraz konserwacji; bezpieczeństwo procesów przy dużych częstotliwościach cykli; rozszerzenie funkcji poprzez aktualizację oprogramowania oraz proste uruchamianie za pomocą oprogramowania PC.

  II miejsce: Uzyskane punkty: 7,52
  3DLevelScanner – przetwornik

  APM Automation Solutions

  Czujnik 3DLevelScanner został zaprojektowany dla potrzeb przetwórstwa i produkcji materiałów sypkich. Charakteryzuje się dużą dokładnością pomiaru (3D) dla dowolnych typów proszków czy też granulatów przechowywanych we wszelkiego rodzaju zbiornikach, niezależnie od ich wymiaru. Nie bazuje na pomiarze punktowym, ale opiera się na całej siatce punktów, których liczba jest zależna od nierównomierności powierzchni skanowanej.

  Czujnik generuje trójwymiarową mapę powierzchni skanowanej. W wersji MV czujnik dodatkowo generuje trójwymiarową mapępowierzchni materiału. Wyjście analogowe to średnia wartość pomiarowa, a nie wartość punktowa z danej chwili. Urządzenie cechuje bezproblemowe działanie w środowiskach silnie zapylonych, jak np. wapno, cement itp.
  3DLevelScanner warto polecić wszędzie tam, gdzie bezdotykowe przetworniki radarowe nie zapewniają odpowiedniej jakości pomiaru.

  III miejsce: Uzyskane punkty: 7,48
  AMC ? przenośny system kalibracyjny

  GE Sensing

  Pod nazwą AMC (Advanced Modular Calibrator) kryje się system kalibracyjny składający się z kilku elementów, które w zależności od wymagań użytkownika można różnie konfigurować. Podstawowym elementem systemu AMC jest wielofunkcyjny kalibrator DRUCK DPI 620, który może jednocześnie mierzyć i symulować sygnały prądowe, napięciowe, rezystancję, częstotliwość lub sygnały czujników temperaturowych RTD i TC. Wbudowany cyfrowy komunikator HART pozwala na konfigurowanie i kalibrację inteligentnych przetworników.  

  To jedyny na rynku przenośny kalibrator wielofunkcyjny z zintegrowanym ręcznym zadajnikiem ciśnienia – pneumatycznym do 100 bar lub hydraulicznym do 1 000 bar. Sterowanie odbywa się za pomocą kolorowego, dotykowego panelu. Urządzenie oferuje komunikację przez USB i WIFI. Współpracuje z wbudowanym systemem Windows CE. Przenośny kalibrator AMC oferuje dokładność pomiaru ciśnienia od 0,005% zakresu.