Kategoria: Interfejsy użytkownika

  I miejsce: Uzyskane punkty: 8,06
  Power Panel PP45 – panel operatorski ze sterownikiem

  B&R Automatyka Przemysłowa

  B&R Power Panel PP45 to sterowanie i obsługa w jednym urządzeniu. Jako system komunikacji wykorzystane są sieci Ethernet oraz X2X, która umożliwia podłączenie We/Wy z systemu X20/X67. Dodatkowo urządzenia te zostały wyposażone w gniazdo dla kart interfejsów. W zależności od wymagań Power Panel może być rozszerzony o komunikację CAN bus (serwonapędy B&R i urządzenia innych producentów poprzez CANopen) oraz Profibus DP lub RS485/RS232 (dowolny protokół, np. Modbus). Dzięki temu produkt odpowiada każdemu rodzajowi zadania. Możliwy jest poza tym zdalny dostęp za pomocą sieci Ethernet czy modemu.

  W urządzeniu zaimplementowane są serwery FTP oraz WWW, a także zdalny pulpit (poprzez system VNC). Sterownik może wysyłać e-mail z załącznikiem z dowolnego serwera pocztowego, a także wiadomości SMS z telefonu komórkowego podłączonego do sterownika.   

  Wszystkie komponenty wraz z ekranem 5,7" QVGA LCD są scalone w jednej, kompaktowej obudowie. Dostępne są wyświetlacze z ośmioma odcieniami szarości lub kolorowe z przyciskami funkcyjnymi bądź ekranem dotykowym. PP45 pracuje bez wentylatora i ma od frontu stopień ochrony IP65. Może być zatem wykorzystywane w ciężkim warunkach przemysłowych. Kompaktowe wymiary, zintegrowane funkcje sterowania i wizualizacji oraz interfejs We/Wy czynią z niego niedrogie, kompletne rozwiązanie dla producentów maszyn.

  II miejsce: Uzyskane punkty: 7,71  

  AFL-317A – komputer przemysłowy
  iEi Technology  

  Komputer panelowy AFL-317A to wydajny, kompletny system wyposażony w ekran dotykowy o przekątnej 17" oraz standardowo w procesor Core2 Duo E2160 1,8 GHz, moduł 1 GB DDR2 pamięci operacyjnej RAM oraz dysk twardy HDD Sata 160 GB. Pracą komputera steruje chipset Intel 945G.

  Produkt ma bogate wyposażenie przy korzystnej cenie. Konstrukcja mechaniczna, estetyka obudowy, stopień szczelności IP 65 od czoła, duża wydajność sprawiają, że jest to konstrukcja uniwersalna. Dlatego jej zastosowanie wykracza poza aplikacje przemysłowe. To także gotowe rozwiązanie do aplikacji typu KIOSK.

  Relatywnie niska cena wobec wyłącznie przemysłowych komputerów panelowych oraz estetyczna obudowa sprawia, że jest to rozwiązanie, które może zastąpić zwykły komputer PC wszędzie tam, gdzie istotna jest oszczędność przestrzeni.

  III miejsce: Uzyskane punkty: 7,62
  DyaloX – komputer przemysłowy
  Omron Electronics  

  Komputer przemysłowy Dyalox jest oferowany w dwóch wersjach – jako panel operatorski z ekranem dotykowym 12-15" lub oddzielnie, jako ekran dotykowy 15-17" i komputer w obudowie przemysłowej. Komputery IPC Dyalox dostarczane są z przemysłową wersją systemu operacyjnego Windows XP Embedded i oprogramowaniem diagnostycznym OMRON RAS. Płyta główna komputerów Dyalox produkowane jest w firmie OMRON, co zapewnia ścisłą kontrolę nad procesem produkcji i zastosowanych komponentów.

  Dyalox, wśród innych komputerów IPC, wyróżnia się właśnie rozwiązaniem OMRON RAS – płyty OMRON RAS i aplikacji OMRON RAS Utility. Płyta jest niezależna od płyty głównej komputera i rejestruje informacje o nieprawidłowościach w działaniu IPC, temperaturze procesora, napięciach zasilania. System RAS sam przeciwdziała wystąpieniu awarii IPC i pozwala na analizę występujących nieprawidłowości.