“Chwilowy brak towaru” ? wielu z nas w ubiegłym roku choć raz zdarzyło się stać w supermarkecie przed pustą półką. Co o łańcuchu dostaw i procesie produkcji może powiedzieć nam mniejsza dostępność papieru toaletowego w okresie pandemii? Sytuacja z 2020 roku nie występowała jedynie lokalnie ? lockdown spowodował brak tego środka higienicznego na całym świecie. Początkowo przyczyną było prewencyjne gromadzenie towaru, jednak pandemia wpłynęła także na model konsumpcji i zachowania konsumenckie.
Zmiana zachowań konsumenckich
Higieniczne produkty papierowe produkuje się w dużych ilościach
Proces produkcyjny różni się w zależności od złożoności produktu
Maszyny i urządzenia pracujące w zapylonym środowisku produkcyjnym
Linie produkcyjne w branży higienicznej muszą być elastyczne aby wytwarzać produkty różnych rozmiarów i kształtów oraz zapewniać ich najwyższą jakość. Urządzenia produkcyjne muszą być odporne na wysokie tempo produkcji, charakterystyczne dla branży higienicznej. Najlepiej jeśli maszyna produkcyjna pracuje bez przerwy, co stanowi spore obciążenie dla kolejnych procesów, np. maszyn pakujących. Usunięcie usterki pakowarki nie powinno wpływać na pracę urządzenia produkcyjnego, co wymaga bardzo elastycznych i automatycznie sterowanych przepływów produkcyjnych.
Jednym z wyzwań w branży higienicznej jest ogromna ilość pyłu papierowego. Jego przedostanie się do wnętrza urządzeń produkcyjnych może mieć fatalne skutki, dlatego maszyny muszą być przystosowane do pracy w zapylonym środowisku.
Wykorzystanie rozwiązań z zakresu automatyzacji przepływu produkcji
Ponieważ zapotrzebowanie konsumentów na produkty higieniczne stale wzrasta, branża ma przed sobą świetlaną przyszłość. Największymi konsumentami papieru mieszkańcy są Europy i USA, a w wielu miejscach na świecie można zaobserwować wzrost zapotrzebowania na pieluchy (Źródło: Statista). Konieczne jest podniesienie wydajności w zakładach produkcyjnych i wymiana starych urządzeń na nowe, inteligentne i zautomatyzowane systemy.
FlexLink projektuje rozwiązania z zakresu automatyzacji przepływu produkcji będące elementem elastycznego i zrównoważonego procesu produkcyjnego w branży higienicznej. Nasze rozwiązania są przystosowane do pracy w zapylonym środowisku i umożliwiają czyszczenie urządzeń bez konieczności ich demontażu. Pomagamy w modernizacji starych systemów produkcyjnych, jak również w projektowaniu i budowie nowych. Pandemia po raz kolejny udowodniła, że popyt na produkty higieniczne nigdy nie zaniknie, a my zadbamy o podaż! Napisz do nas: info.pl@flexlink.com