ISA-7X – serwonapęd z kontrolą sekwencji ruchu

Serwonapędy serii ISA-7X to najnowsza generacja serwonapędów marki LiteON występująca w zakresie mocy od 100W do 2kW. Silniki do 1kW mogą pracować z prędkością 3000 obrotów na minutę przy znamionowym momencie obrotowym lub z prędkością do 6000 obrotów na minutę z obniżonym momentem.
W serwonapędach zostały zastosowane enkodery absolutne o rozdzielczości 20 bitów, jedno oraz wieloobrotowe. Dodatkowo częstotliwość odpowiedzi na poziomie 1kHz zapewnia dużą wydajność układu oraz krótki czas ustalenia pozycji. Wejście impulsowe jest odporne na zakłócenia i umożliwia pracę z sygnałem o częstotliwości do 4MHz.

Dostępne są tryby pracy serwonapędu to: kontrola pozycji, prędkości, momentu oraz tryby mieszane. Dzięki odseparowaniu obwodu sterowania i zasilania zapewniona jest stabilna praca obu układów.
Sterownik serwonapędu umożliwia sterowanie pracą silnika za pomocą wejścia impulsowego, wejścia analogowego oraz poprzez komunikację Modbus RTU.
Sterownik ma możliwość zaprogramowania sekwencji ruchu (nazywanej również indekserem) oraz krzywki elektronicznej, dzięki czemu realizacja tych funkcji nie wymaga specjalnych sterowników nadrzędnych.

Sterowniki powyżej 200 Watów mają wbudowany rezystor hamowania, dzięki któremu możliwe są bardziej dynamiczne zatrzymania silnika. Silniki są również dostępne w wersji z zabudowanym hamulcem mechanicznym.

Producent udostępnia darmowe oprogramowanie narzędziowe ISA-Pro Tool umożliwiające parametryzację oraz podgląd parametrów sterownika. Jeżeli nie mamy dostępu do komputera, do parametryzacji napędu można wykorzystać nabudowany panel.