Kompaktowy 4-osiowy sterownik EtherCAT – Ezi-SERVO II EtherCAT 4X

Ezi-SERVOII EtherCAT 4X to kompaktowy 4-osiowy sterownik do silników serwo krokowych, który pracuje w zamkniętej pętli sprzężenia zwrotnego. Sterownik wyposażony został w interfejs EtherCAT, profil CiA 402. Standardowa rozdzielczość silnika wynosi 10000 kroków/obrót, a maksymalna 20000 kroki/obrót. Napęd zapewnia płynny ruch obrotowy w zakresie od 0,2 do 3000 obrotów/minutę. Sterownik obsługuje równiez miniaturowe silniki o flanszy 20 mm i momencie trzymającym 0,016 Nm. Największy obsługiwany silnik ma flanszę 60 mm i moment trzymający 2,4 Nm.

Jedną z większych zalet tego sterownika jest możliwość pracy z innym silnikiem w każdej osi. Do prawidłowej pracy napęd nie wymaga strojenia. Odpowiednio oprogramowany wydajny procesor sygnałowy zapewnia płynną pracę i dokładne pozycjonowanie bez przeregulowań. Firma Fastech zapewnia pliki konfiguracyjne XML. Każda oś posiada wejścia umożliwiające podłączenie czujników krańcowych oraz czujnik do bazowania oraz wyjścia umożliwiające podłączenie hamulca do silnika. Na sterowniku znajdują się diody informujące o pracy sterownika oraz statusie komunikacji EtherCAT.

Sterownik można skonfigurować do pracy w 2, 3 lub 4 osiach. Dzięki bardzo kompaktowej budowie Ezi-SERVOII EtherCAT 4x zajmuje znacznie mniej miejsca w szafie sterującej niż 4 standardowe sterowniki EtherCAT. Sterownik posiada uchwyty umożliwiające przykręcenie do płyty montażowej lub montaż na szynie DIN.